fbpx

Noored juuksurid teevad antiikaja soengumoodi

Tartu Ülikooli kunstimuuseum ootab kõiki huvilisi 31. mail kell 12-15 osa saama põnevast antiigiteemalisest perepäeva programmist Peaasi on iluasi: Antiikaja soengumood. 

Algusega kell 12.30 ja 13.30 viib kuraator Kerttu Palginõmm külastajad ringkäigule vastavatud näitusel “Peaasi on iluasi?”. Näitus keskendub antiikaja portreekunsti kaudu ilu ja inetuse ning vaimu ja võimu küsimustele kujutamistraditsioonides.  Lisaks tutvustatakse muuseumi püsiekspositsiooni põhjal antiikaja soengumoodi, millest saadakse palju inspiratsiooni veel tänapäevalgi.  Tõstatame küsimuse kas ja kuidas iluideaalid üldse ajas muutunud on?

Kutsehariduskeskuse  neli noort juuksurit  õpetavad perepäeva töötoas, kuidas tänapäevases võtmes teha antiikaja soengumoest eeskuju võtvaid punutisi. Õpetaja Elo Õuna sõnul on antiikaja naiste soengud põnevad ka tänapäeval. “Töötoa ettevalmistamiseks uurisime põhjalikumalt antiikaja soengumoodi ning tegime nende põhjal näidiseid,” selgitas Õun.

Kell 12-15 on kõigil võimalik osaleda ka  töötubades, kus meisterdatakse ise kauneid peapaelu, mida saab kohapeal juuksuri abiga ka kohe soengusse seada.

Sissepääs üritusele muuseumi tavapäraste piletitega: 3/2 eurot, perepilet 6 eurot. Pilet võimaldab lisaks külastada ka aulat ja ajaloolist kartserit.

 

Lisainfo: www.kunstimuuseum.ut.eeMärkad veebilehel vigu?