fbpx

Lõpetab talvine lend kutsespetsialiste

Homme, 6. veebruaril  annab Tartu Kutsehariduskeskus pidulikul aktusel lõputunnistused ligi 300 noorele kutsespetsialistile.

„Saadame ellu lennu heade kutseoskustega tublisid noori,“ sõnas kutsehariduskeskuse direktor Andrus Mõttus ja lisas, meie meistrid on oodatud täienduseks paljudes ettevõtetes.

Talvises lennus lõpetavad 26 õppegruppi, nende seas koka, kondiitri, logistiku, autotehniku, mehhatrooniku, turismikorralduse, loodusturismikorralduse, arvuti ja arvutivõrkude, puhastusteeninduse, juuksuri rätsepa  ehitusviimistluse, puidutööpinkide operaatori ja teiste erialade vastsed spetsialistid.

Teiste seas lõpetab kooli arvuti- ja arvutivõrkude eriala noor spetsialist Virco Hermann, kes on kahel aastal osalenud „Noor Meister“ kutsevõistlustel. „Oma kogemustele tuginedes tegingi  lõputööks Noore meistri võistluste juhendi, et tulevastel IT-süsteemide spetsialistidel oleks abimaterjal  võistlusteks ettevalmistamisel.“ Oma õpingutele tagasi vaadates sõnas Virco, et kool annab baasteadmised, kuid endal peab olema huvi ja tahtmine ise õppida ja edasi areneda.

„Mina olen saanud ennast arendada ka õpilasomavalitsuses, kindlasti on see mulle juurde andnud suhtlemisoskust, ettevõtlikkust, organiseerimiskogemust ning teadmist, et kui oled midagi lubanud, siis pead asjale pühenduma  ja lubaduse täitma,“ rääkis Virco Herman.

Vastse lõpetaja lähituleviku plaanidesse mahub veel kooli au kaitsmine märtsis toimuvatel kutsevõistlusel ning poolelioleva rahvusvahelise soostööprojekti tegevused. „Tegelen vabatahtlikuna noorkotkaste ja kodutütardega,“ sõnas Virco ning lisas, et projekti eesmärk on suurendada vabatahtlikust tööst osavõttu noorte seas veelgi.

Tartu Kutsehariduskeskuse talvise lennu lõpuaktus toimub reedel, 6. veebruaril kell 14.00 Vanemuise kontserdimajas.

 

Lisainfo:
Andrus Mõttus
tel 7361 860Märkad veebilehel vigu?