fbpx

Nüüd saab õppida puitmööbli restaureerimist

Tartu Kutsehariduskeskuses saavad huvilised juba aprillis õppida puitmööbli restaureerimist.

Koolitusjuht Kätlin Virgo sõnul on tartlased sellise kursuse järele korduvalt küsinud. „Nüüd tuleme omalt poolt appi inimestele, kellel on huvi minevikku meenutavate, väärtuste ja tähendustega seotud vanade puitesemete kordategemise vastu,“ sõnas ta. Puitmööbli restaureerimise 40-tunnine kursus algab juba 10 aprillil. Töö on sobilik nii puutööoskajatele aga ka hakkajatele naistele

Kursuse juhendaja, ERMi konservaator Indrek Tirruli sõnul võib vana puiteseme restaureerimisel eristada kahte eesmärki – kas taastada aegadetagune „uus“  või säilitada eseme päevinäinud identiteet jättes tema minevikust alles kõik olulised tähendused, kaasaarvatud kriimustused, vigastused ja sissesööbinud mustus.

Hetkel moesoleva suundumuse sisuks ongi säilitamine ja konserveerimine: nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik. See tähendab, et liivapaber läheb käiku alles pärast seda, kui on katsetatud spetsiaalsete vahenditega pesemist. Värskendamiseks sageli sellest piisabki. Järgnevad vahatamine, õlitamine või lakkimine.

Kursusele kaasa võetud toolid, lauad, kummutid ja kapiuksed saavad tagasi oma ehtsa väljanägemise ja ajastule sobiliku viimistluse. Kursuse otsese eesmärgi – õpetuse, kuidas vana mööbliga käituda ja ise oma tarkusest tehtavaid vigu vältida – kõrval saavad kursuslased laiema silmaringi ja avarama mõttemaailma, lubab Tirrul.

Registreerumine kodulehel: https://siseveeb.ee/tkhk/veebivormid/kursused/kursuse_vaatamine?kursus=3607

Lisainfo:

Kätlin Virgo

koolitusjuht
katlin.virgo@khk.ee
tel 7361 835
Koolitus- ja nõustamiskeskus
Tartu KutsehariduskeskusMärkad veebilehel vigu?