fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Olvi fond annab koostöös A. Le Coq ja Tartu Kultuurkapitaliga välja esimese õpetajastipendiumi. Õpetajastipendium määratakse Tartu Kutsehariduskeskuse tehnikaerialade õpetajale, et tunnustada õpetaja senist tehtud tööd ja anda võimalus tutvuda joogitööstuse ja sellega seotud  tehnikainnovatsiooniga.

A.Le Coq´i tootmise arengujuht Rein Sööt märkis, et stipendiumi loomise laiem eesmärk on tehnilise kutsehariduse propageerimine ja arendamine.  „Enamus meid ümbritsevast inimtegevusest liigub järjest suurema mehhaniseerimise ja automatiseerimise suunas. Me vajame praktiliselt igas eluvaldkonnas hästi ettevalmistatud tehnikaspetsialiste, kes on  arenemis- ja õpihimulised  kogu elu jooksul. Meeletu kiirusega muutuv elukorraldus ja suurenev tehnika osakaal selles lihtsalt seavad oma tingimused. Oleme veendunud, et õpetaja on endiselt “maa sool” aga õpetaja peab teadmiste edasi andmise kõrval olema võimeline süstima õpilastesse tahet edasi arenemiseks, uudishimu, positiivsust. Tahame toetada õpetajaid  selles olulises töös,“ ütles ta.

Tehnikavaldkonna õpetaja stipendiumi suurus on  3000 EUR ja sellega toetatakse õpetaja enesearendamist ning stažeerimist ja praktiseerimist AS A. Le Coq, samuti mõne Euroopas toimuva  joogitööstust puudutava messi külastust.

„Stipendium võimaldab õpetajatel näha lähemalt ettevõtetes rakendatud tehnikalahendusi ja viia neid kokku kooli õppekavaga. Toimivas toomisettevõttes on  loendamatu hulk erinevaid seadmeid ja lahendusi, mida saab näiteks tuua õpiprotsessi  arusaadavamaks tegemisel. Ettevõttes saab ka reaalselt näha töökorraldust ja arengu- ja probleemilahenduse protsesse. See omakorda annab ka õpetajale  võimaluse paremate enesearendamise võimaluste otsimisel ja vajadusel ka õppekavade ja meetodite arendamisel,“ lisas Sööt.

Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 15. mai 2019. Taotlemise infot saab Kultuurkapitali kodulehelt https://kultuurkapital.ee/

Lisainfo:
Ülo Ramp
Tehnikaosakonna juht
Tartu Kutsehariduskeskus
ylo.ramp@khk.ee
tel 53302495

Rein Sööt
Tootmise arengujuht
Olvi Grupp
Baltikum&Valgevene
AS A. Le Coq
Rein.Soot@olvi.fi
tel 5045752