fbpx

Omaloomingukonkursi tähtaeg läheneb

Kutsehariduskeskuse emakeele ainesektsiooni eestvedamisel saab teoks õpilaste omaloomingu konkurss, kuhu oodatakse igasuguseid ise loodud tekste – näiteks luuletusi, novelle, jutustusi, laulusõnu või näidendeid.  Tööde esitamise tähtaeg on juba 30 novembril.

Emakeele ainesektsiooni juhi, õpetaja Ellen Aunini sõnul annab konkurss noortele võimaluse oma töid, mõtteid ja ideid esitada. “Meil on kindlasti andekaid õppijaid, kes on sahtlisse kirjutanud või  pole seni leidnud võimalust ennast väljendada südamelähedasel teemal ja žanris. Nüüd on see võimalus oma loominguga välja tulla ning saada tagasisidet ja tunnustust, sest kavas on korraldada ka üks kammerlikum kokkusaamine kõigile meie autoritele,“ selgitas Aunin.

Tööde maht ja stiil on autori vabal valikul, piiranguid ei ole. „Ma kujutan ette, et rohkem tuleb luulet aga loodan väga põnevaid laulusõnu ja veel uhkem oleks, kui need sõnad kunagi lauluks saaks.  Usun, et esitatakse  huvitavaid lühilugusid, ka ulme- ja krimižanris,“ rääkis Aunin.

Konkursile esitatud töid hindab žürii, kuhu kuuluvad kooli emakeeleõpetajad. Parimatele on auhindadeks välja pandud raamatupoe kinkekaardid.

Tekstid tuleb esitada märksõnaga varustatuna meiliaadressile: omalooming2015@gmail.com  esmaspäevaks, 30. novembriks 2015.

Omaloomingukonkursi eesmärgiks on soodustada õpilaste kirjandusliku omaloomingu arengut, julgustada õpilasi end läbi loomingu väljendama, arendada suhtlemisoskust ja esinemisjulgust.

Lisainfo:
Ellen Aunin
õpetaja
ellen.aunin@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?