fbpx

Onninen69 vigurülesannete võistluse võitis Laur Pärn

 

Kutsehariduskeskuses toimunud mess-seminari «Kohtumine tulevikuga» üheks osaks olnud vigurülesannete võistluse Onninen69 võitis Laur Pärn.

Tuntud teadussaatel Rakett69 formaadil põhinenud võistlus koosnes kolmest ülesandest, mille lahendamise tegid põnevaks virtuaalreaalsuse prillid. Need pöörasid maailma lahendaja jaoks teistpidi mistõttu kõiki ülesandeid tuli lahendada peegelpildis.

Esimene oli reaktsiooniülesanne, mille puhul tuli peegelpildis saada pihta süttivale tulukesele, seejärel tuli lahendada elektritööde jadaülesanne ehk ühendada pirnid pistikupesadesse, lülitada sisse kaitsmed ja vool – õige lahenduskäigu korral süttisid kõik tulukesed. «Kolmandaks tuli peegelpildis olla täpne, ehk viia mänguplatvormil olev rõngas mööda traati punktist A punkti B, ilma et see traati puudutaks,» kirjeldas AS Onninen Eesti tegevjuht Peeter Matt.

Võistlusülesanded läbis kiiremini ja täpsemalt mehhatroonika 1. kursuse õppur Laur Pärn, kes sai võiduauhinnaks 100 EUR kinkekaardi. Talle pakkusid kõva konkurentsi Martti Sindonen, Ott Tomingas ja Marchos Saarepera.

Lisaks võistlusele oli AS Onnineni 25 sünnipäeva tähistaval mess-seminaril erinevad töötoad, samuti oli kohapeal võimalik tutvuda ligi 30 tootja uudislahendustega.

Tartu kutsehariduskeskuse töökohapõhise õppe koordinaator Sigrid Ester Tani sõnul on kool pannud palju rõhku erinevatele koostöövormidele tööandjatega, mistõttu on hea meel, et ettevõtjad osalevad õppeprotsessis. «Taoline üritus annab õppijatele hea võimaluse kohe kooliaasta algul suhelda töömaailma esindajatega ning leida endale sobilikke väljakutseid pakkuv praktikakoht. Samuti on ettevõtjatel võimalus värvata esimesena tublisid ja hakkajaid õppijaid kas praktikale või tööle,» selgitas Tani.

Peeter Matt rõhutas, et ka ettevõtjatele on koostöö erialakoolidega oluline, kuna koolidest saab alguse ehitussektori tulevik. «Soovime noori ehk meie koostööpartnerite potentsiaalseid töötajaid hoida kursis ehitussektori viimaste trendidega ning seeläbi valmistada neid ette sujuvamaks tööturule sisenemiseks,» selgitas Matt, lisades, et nii mõnigi messil osalevast 30. ehitustarvikute tootjast tuli seminarile avardama õppurite silmaringi tööturu võimalustest.

Lisainfo:
Sigrid Ester Tani
töökohapõhise õppe koordinaator
tel 7361 877
sigrid.tani@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?