fbpx

Õpetajad esitlevad Eesti esimest liitreaalset tordiraamatut

Neljapäeval, 26. oktoobril esitlevad Tartu Kutsehariduskeskuse kutseõpetajad liitreaalset tordiraamatut. Raamatu kaante vahel on kokku 27 erineva tordi retsepti ja valmistamisõpetust, keerukamate tööde ja kaunistuste selgitamiseks on abiks liitreaalsuse rakenduse vahendusel nähtavad filmiklipid.

Teadaolevalt on tegu Eestis esimese liitreaalsust kasutava õpperaamatuga. Kutsehariduskeskuse toiduainete tehnoloogia osakonna juhi Merle Truupõllu sõnul loob kaasaegne tehnoloogia uusi võimalusi ka erialateadmiste jagamisse. „Soovisime luua praktilise õppematerjali,  mida saavad kasutada pagar-kondiitri eriala õpilased ning kust  mõne õpetliku iva leiavad ka professionaalsed kondiitrid,“ selgitas ta raamatu eesmärki. Seetõttu on raamatu retseptid esitatud proffidele mõistetava tehnoloogilise kaardi põhimõttel. „Nii on võimalik retsepte lihtsa vaevaga kasutusse võtta,“ lisas Truupõld.

Kondiitri ja pagari eriala on kutsekoolis üha populaarsem ning huvi ja vajadus uute interaktiivsete õppematerjalide järgi kasvanud. „Küpsetamine ja kondiitritöö on paljudele hobi, millest sageli kasvab välja töö kodukondiitrina. Meie koolipinki jõuavad lisaks noortele ka juba täiskasvanud kogemustega huvilised nagu näiteks mulluse pagarisaate finalist Liilia Raik,“ selgitas Truupõld raamatu vajadust.

Raamatut esitletakse Tallinna Toidumessi raames, 26. oktoobril kell 13.00 ning seda jagatakse kõigile kutsekoolidele, kus tulevasi pagareid ja kondiitreid välja õpetatakse. Samuti saavad raamatuid Eesti Leivaliidu liikmesettevõtted. Osta raamatut vähemalt esialgu ei saa, küll aga on võimalik see kingitusena raamatuesitluselt saada.

Tordiraamatu valmimisse andsid oma panuse Tartu Kutsehariduskeskuse üheksa pagar-kondiitri eriala kutseõpetajat.  Sirje Jäär, Anneli Ummik, Gerda Ode, Ülle Soeson, Irina Võsar, Karmen Salujõe, Ege Seiler, Ilona Vanaveski ja Lilija Suburg koostasid kõik tortide retseptid ja valmistamisjuhendid. Kaunid fotod pildistas toidufotograaf Krista Kattel, videod valmistas Plankfilm OÜ ning raamatu kujundas ja trükkis Ecoprint OÜ.

Tordiraamat_1

Raamat on üks käesoleva Oskuste aasta tegevustest, mille kaudu väärtustatakse oskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet.  Trükise väljaandmist toetas Euroopa Sotsiaalfond programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“ raames.

 

Lisainfo:

Kaire Mets
turundusjuht
kaire.mets@khk.ee
5066568Märkad veebilehel vigu?