fbpx

Õpilased võtsid üle AHHAA juhtimise

Tartu Kutsehariduskeskuse õpilased osalesid 11.-12. märtsil juhtimismängu õppelaagris. Kahe päeva jooksul omandasid õpilased teadmisi organisatsiooni juhtimise ja meeskonnatöö vallas ning rakendasid neid praktilises AHHAA juhtimise simulatsiooniülesandes.

Ettevõtlusõpetaja Veronica Reimaa sõnul oli tegu JCI Tartu, AHHAA Teaduskeskuse ja Tartu Kutsehariduskeskuse ühisprojektiga noorte ettevõtlikkuse ja koostööoskuste arendamiseks ja ettevõtlusalase huvi suurendamiseks. „Eesmärk oli meeskonnatöö- ja juhtimise kogemust pakkuda ja end uues situatsioonis ja uues organisatsioonis proovile panna,“ ütles Reimaa.

Projekti raames moodustati kokku 56 kutsehariduskeskuse õpilasest nö uus AHHAA keskuse töötajaskond, kes jagunesid osakondadeks ning pidid hakkama korraldama keskuse igapäevaelu. Kahes meesonnas tegutsenud õpilastel tuli lahendada erinevaid ülesandeid nagu ajakirjanikega suhtlemine, eksponaatide ehitus, turundustegevuse planeerimine, kliendikogemustega tegelemine, eksponaatide eelarve haldamine, ürituse programmi juhtimine ja palju muud. Päeva lõpus viisid mõlemad grupid läbi töötoa ja teadusteatri, millest said osa võtta kõik AHHAA külastajad. Avati ka kaks eksponaati – laserpendli ja peegelruumi „Lõpmatus“.

Veronica Reimaa hindab juhtimismängu õppelaagri igati õnnestunuks. „Osalejate entusiasmi, meeskonnatööd ja julget pealehakkamist oli rõõm vaadata. Nad ületasid oma saavutustega kõigi ootusi ja andsid selge suuna, et sellised projektid on noorte ettevõtlikkuse tõstmisel ja meeskonnatöö oskuste arendamisel suurepäraseks võimaluseks“. Projektis osalesid kokku 56 õpilast K216, KK17, AK17, AK18 ja BT17 õppegruppidest. „Suur tänu kõigile osalejatele,“ ütles ta.

Juhtimismängu idee ja teostus tuli AHHAA töötajate poolt, projekti vedas JCI Tartu eesotsas president Triin Nõmmistuga. Projekti rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo:
Veronica Reimaa
õpetaja
veronica.reimaa@khk.eeMärkad veebilehel vigu?