fbpx

Õpilasesindus pidas arengukooli

Tartu Kutsehariduskeskuse õpilasesinduse liikmed pidasid 29.-30. septembril arengukooli. Kahepäevase koolituse jooksul toimusid mitmed arutelud, meeskonnamängud, ideeturg, parvesõit Peipsi järvel ning maha peeti ka õpilasesinduse olümpiamängud.

Ootamatus, loovas ja lõbusas võtmes keskenduti enda ja sõbra tundmisele, probleemide lahendamisele, sallivusele ja üksteisega arvestamisele meeskonnas, motivatsioonile, ajaplaneerimisele ja koostööle.

Õpilasesinduse juhi Andri Võsokovski sõnul oli arengukool kiire sõbrunemise koht. „Esimese päeva õhtuks oli juba ühise meeskonna tunne,“ märkis ta. „Koolituse järel on õpilasesindus nüüd 30-liikmeline kindel meeskond, kes töötab ühiste eesmärkide nimel,“ selgitas ta. Kokku lepiti ka tänavused fookused, milleks on õpilaste huvide eest seismine ja kooli tutvustamine väljapoole kooli, sest mitmed õpilasesinduse ja turundusklubi liikmed kattuvad.

Õpilasesinduse liikmeid koolitas Toomas Laigu, Inspiratsiooni Koolituse koolitaja. Toomase kogemustepagasis on erinevate noorteorganisatsioonide juhtimine nende hulgas Eesti Õpilasesinduste Liit, Tartumaa Noortekogu ning mitmed teised üle-Eestilise mastaabiga organisatsioonid ja suurprojektid. Toomase kogemuse teeb veelgi mitmekesisemaks nüüdseks juba 4 aasta pikkune äriettevõtte juhtimise kogemus. Üheks kõige inspireerivamaks ettevõtmiseks on Toomasel Eesti suurima noortekonverentsi Lahe Koolipäev programmi juhtimine.

Arengukooli toimumist toetasid Noorte Osaluse Fond, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Noorsootöö Keskus, Haridus- ja teadusministeerium ja Tartu Kutsehariduskeskus.

Aitäh kõigile toetajatele ja õpilasesinduse liikmetele, kes aitasid antud projekti kirjutada.

Rühmapilt_Arengukool

Lisainfo:
Andri Võsokovski
ÕE juht
andri.vosokovski@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?