fbpx

Õpilasfirma avab kooli toodete müügiks e-poe kutsekatooted.ee

Kolmapäeval, 9. detsembril esitleb õpilasfirma E-khk omaloodud veebipoodi, mille kaudu saab osta Tartu Kutsehariduskeskuses valmistatud tooteid. Esialgu on e-poe valikus mitmesugused puidutooted ning tellida saab ka autohoolduse teenuseid, kuid eestvedajate sõnul laieneb kaubavalik peagi.

E-khk ühe liikme Pirgit Tamme sõnul tekkis idee veebipoodi luua kooli projektijuhtimise tunnis. „Mõte tuli Maarjalt, kes pakkus välja, et meie töökojas tehtavaid puidutooteid võiks aktiivsemalt turundada. „Nii tuligi mõte teha e-pood, mille kaudu saaks jõuda suurema seltskonnani nii Tartus kui kaugemal,“ selgitas ta. Ärilise poole arendamiseks loodi oma õpilasfirma, mille meeskonna moodustavad tulevased raamatupidajad Maarja Vaht, Pirgit Tamm ja Siret Leinus ning veebispetsialist Timo Hipponen.

„Loodame, et e-pood läheb tööle. Suur eesmärk on saada kliente nii lähiümbrusest kui ka kaugemalt, et oleks ikka ostjaid ka, mitte lihtsalt üks järjekordne veebileht,“ selgitas Pirgit Tamm värskelt registreeritud õpilasfirma eesmärke.

Lisaks annab e-pood kooli õpilastele ja teistele õpilasfirmadele rohkem võimalusi oma toodete ja teenuste pakkumiseks. „See on õpilastele suur tunnustus ja motivatsioon, kui sinu valmistatud toodet soovitakse osta. Sa teed seda mitte vaid hea hinde pärast vaid seetõttu, et sinu tehtud asi on kellelegi vajalik,“ selgitas Pirgit Tamm ning lisas, et nad soovivad koostööd teha ka kooli õpilasfirmadega. „Praegu on meil küll peamiselt kooli puidutöökojas tehtud tooted, kuid kvaliteet ja väljanägemine on sama, mis ettevõtetel. Loodame peatselt e-poes pakkuda ka metallitöid ning näiteks õpilasfirma Clotz valmistatud puidust lipse.

„Õpilased saavad nii rohkem töö- ja ettevõtluskogemust ja selliste kogemustega on ka tööturul kergem omale kohta leida,“ uskus Pirgit Tamm. Lisaks toetab õpilasfirma Tartu koduta loomade varjupaika annetades igalt ostult 1 euro loomade heaks.

„E-poe kasutamine iseenesest keeruline pole, tuleb siseneda poe aadressile www.kutsekatooted.ee,  toode välja valida, ära tasuda ning kättetoimetamises kokku leppida. Esitluseks peaks kõik arendused valmis olema ja kavas on ka esimene näidisost ära teha,“ rääkis Tamm. Kutsekatooted.ee esmaesitlus toimub 9. detsembril kell 11.00 kooli Kopli 1, B-korpuse konverentsisaalis.

Lisainfo:
Pirgit Tamm
ÕF E-khk finatsjuht
e-post: pirgit.tamm@khk.eeMärkad veebilehel vigu?