fbpx

Õpilasfirma Clotz kohtus prints Andrew ja briti investoritega

Eile, 1. juunil olid kümme Eesti parimat õpilasfirmat kutsutud Tallinnasse Energia avastuskeskusse  kohtuma prints Andrew ja teda saatvate briti investoritega.  Kohtumisel osales ka õpilasfirma Clotz, kelle valmistatud briti lipuga lips ehib nüüd printsi kaela.

Yorki hertsog prints Andrew  on Suurbritannias kuninganna esindajana ettevõtlus- ja tehnoloogiavaldkonna patroon ning osales Tallinnas toimunud tehnoloogiakonverentsi Latitude59 peaesinejana.

Õpilasfirma liikme Erik Pungari sõnul oli au olla kohtumisele kutsutud. „Kogunesime ja sättisime oma materjalid laudadele, siis tulid kohtumisele  briti suursaadik Chris Holtby, briti investorid,  Kaubandus-Tööstuskoja inimesed ja siis ühel hetkel öeldigi, et prints on saabunud,” kirjeldas ta toimunut.  Prints Andrew  tutvus kõikide õpilasfirmadega järgemööda.  „Meiega ta vestles,  uuris mis me teeme ja mida õpime.  Meie kinkisime printsile spetsiaalselt talle valmistatud briti lipuga lipsu,“ ütles Pungar ja lisas, see meeldis printsile väga.  „Kohe saime ka tellimuse  briti suursaadikult. Tema soovis ka lipuga lipsu peatselt saabuvaks tähtpäevaks. Pärast uurisime, et küllap see tähtpäev on Briti kuninganna sünnipäev,“  selgitas Pungar.

Lisaks tundsid õpilasfirmade tegevuse vastu huvi ka printsi saatvad briti investorid. Näiteks Adam Beaumont, North Invest asutaja, oli oma pakkumises üsna konkreetne. „Ta ütles, et kuigi North Invest investeerib peamiselt tehnoloogiaettevõtetesse, siis meie  lipsud pakkusid talle niivõrd palju huvi, et ta sooviks nende arendusse investeerida,“ kirjeldas Pungar.   „Pakkumine on tehtud, nüüd peame mõtlema mis Clotzist edasi saab, seni oleme kahevahel,“ sõnas ta.

Erik Pungar_Ben Bradbyn

Clotzi tegevust sa saavutusi  hindab Erik Pungar kõrgelt. „On suurepärane aasta olnud,  kogemused on peamine väärtus,“ selgitas ta. „Me suutsime oma idee arendada nullist kuni Eesti paremikku, jõuda kümne parima õpilasfirma sekka, see on ikka suur saavutus,“ lisas ta.

Küll aga on teada, et  Clotz  on koos kõigi õpilasfirmade lõppvõistluse finalistidega  reedel, 3. juunil Stenbocki majas  peaminister Taavi Rõivase vastuvõtul.

Lisainfo:
Tuuliki Vuks
õpetaja
tuuliki.vuks@khk.eeMärkad veebilehel vigu?