fbpx

Õpilasfirmad kauplesid Paides edukalt

Eile, 17. märtsil Paides peetud Järvamaa noorte karjääripäeval “Lingid tulevikku” käisid kauplemas ka kutsehariduskeskuse õpilasfirmad Clotz ja E-KHK. Lisaks edukale müügile jagus mõlemale õpilasfirmale ka kiidu- ja tunnuskirju. Clotz tuli koju tuleviku toote tiitliga ja tänukirjaga “Riigikogu liikme Kristjan Kõljalgi lenmmik”. E-KHK sai aga arengupotentsiaali preemia.

Jane Juus puidust kikilipse valmistavast õpilasfirmast Clotz tunnistas, et kohale mindi suurte ootustega, sest juba eelnevalt oli Ajalehes olnud artikkel nende õpilasfirma kohta. ” Uskusime, et läheb hästi ja nii ka oli. Inimesed otsisid meid üles ja teadsid juba millega tegeleme. Müüsime kõik väikesed lipsud maha,” selgitas ta. Ka kutsehariduskeskuse toodetega kauplev E-KHK müüs kohapeal ning lisaks sai ka hulga tellimusi. “Enam tunti huvi täispuidust mööbli vastu. Näiteks aia- ja terrassitoolide tellimusi saime mitu,” selgitas Maarja Vaht.

Majandusõpetaja Mariin Alatsei rõõmustas õpilasfirmade edu üle, kuid hindas ka seda, kuidas õpilasfirmades tegutsemine on õppijaid arendanud. Jane Juus kinnitas samuti, et õpilasfirma on õpetanud teda aega planeerima, teistega suhtlema ja probleeme lahendama. “Mind on mugavusstsoonist välja tõmmatud, sest muidu mulle väga ei meeldinud suhelda inimestega, kuid õpilasfirma tegevus on mulle suhtlemisoskust ja -julgust juurde andnud,” selgitas ta.

Õpilasfirma Clotz juhendajad on Mariin Alatsei ja Tuuliki Vuks ning E-KHK juhendab õpetaja Tiina Aidnik.

Lisainfo:
Mariin Alatsei
õpetaja
mariin.alatsei@khk.ee

 

 

 

 Märkad veebilehel vigu?