fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Lõppenud õpilasprojektide konkursi komisjon otsustas toetada kahte algatust, mis aitavad teha koolielu sisukamaks, juurutada tervislikumaid toitumisharjumusi või liikumisharjumisi.

IT õpilased Aron, Arro, Jana, Allan ja Andres plaanivad oma õpilasprojekti raames korraldada omapäraseid kabeturniire. Eriliseks teeb kabemängu see, et kabe nuppude all olevad numbrid tähistavad kindlat tervislikku sööki või jooki. Nii saavad turniiril osalejad kabet mängides arendada loogilist ja strateegilist mõtlemist aga lisaks õpivad nad ka söökide ja jookide toitainete sisaldust ning pööravad seeläbi tähelepanu tervislikule toitumisele.

Ärikorralduse õpilased Robert, Aire, Garmen ja Lii soovivad samuti mõjutada õpilaste toitumisharjumusi ja selleks korraldavad nad Põllu õppehoones tervislike toodete presentatsiooni ja degusteerimise ning propageerivad ka liikumist.

Õpilasprojektide konkursi eestvedaja, huvijuht Lilia Leiman kinnitas, et toetatud projektid on elluviimiseks küpsed, tegevused läbi mõeldud ning tiimid tugevad. Projektide tegevused viiakse ellu veel sellel aastal.

„Kokku esitatud kolmest projektist rahastati kahte. Õpilasprojektide komistuskiviks on, et ei mõelda korralikult läbi kas ja mil määral aitavad plaanitud tegevused eesmärke ellu viia või probleemi lahendada. Samuti on raskusi tegevuste selge ja lakoonilise kirjapanemisega. Projektide esitajad ise küll teavad, kuidas ja mida nad teha plaanivad, aga hindajad seda projektide kirjeldustest välja ei loe,“ tõi ta näiteid sagedamatest puudustest. „Aitäh mentoritele ja projektide hindajatele ning edu projektimeeskondadele ideede teostamiseks,“ lisas ta.

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
Tel 7361 872