fbpx

Õpilaste ja ettevõtte koostööst sündis interaktiivne infotahvel.

Sellest nädalast ootab Kopli õppehoone 4. korrusel kasutajaid interaktiivne infotahvel, mille sisu on otsast lõpuni valminud meie IT-kooli õpilaste poolt ning kesta andis testimiseks 2018. aasta koostööpartneriks tunnistatud Astro Baltics OÜ.

Infotahvel tutvustab koolis õpetatavaid IT-erialasid ja jagab osakonna infot, ent siit võib leida ka õpilaste töid ja edulugusid või piiluda, mis parasjagu lõunamenüüs on.

Meeskonnatöö ja projektijuhtimise ainest alanud ettevõtmise algus ja lõpp jäid erinevatesse õppeaastatesse ning selles said kaasa lüüa mitme õpperühma õpilased. „Soovisime oma meeskonnaga võtta ette kasutajakogemuse disainiga seotud projekti. Osakonna poolt välja pakutud infotahvli mõte sai õpilaste seas positiivset tagasisidet, mille põhjal asusime tegutsema,“ selgitab projekti vedanud KD18 õpilane Saskia Baltin.  Esmalt loodi tahvlile paberprototüüp, mida testiti ning seejärel valmis juba koodis kirjutatud prototüüp. Sügisel loodi tootedisaini ja -arenduse ainete raames tahvlile disain ning alates oktoobrist on arendusmeeskond tegelenud infotahvli välja arendamisega.

Projektijuhi Saskia sõnul oli kogu protsess äärmiselt arendav. „Olen väga rahul, et sain projekti juures olla algusest lõpuni ja lüüa kaasa nii UX ja veebidisaineri, front-end arendajana, aga ka tiimi- ja projektijuhi rollis. Leian, et heal projektijuhil on vähemalt üldine arusaam kõigist projekti osadest, ka nendest, mis võib-olla ei kuulu tema enda valdkonda. Mina näiteks ei teadnud eriti midagi back-end süsteemide arendusest ega sellest, mis puudutas servereid ja riistvara. Aga see motiveerib uurima ja juurde õppima, et tekkinud probleemide juures saaks kaasa mõelda või vähemalt teaks, kelle poole edasi pöörduda,“ võtab Saskia tehtu kokku.

Lisaks Saskiale olid UX ning disanitiimis veel Katrin Sooäär, Karolin Laas ja Helena Hass KD18 õpperühmast. Arendusmeeskonda kuulusid Lennar Kivimäe, Emil Rasmus Merzin ja Eliise Visk VS19 õpperühmast. Riistvara ja serverihaldusega tegeles Andero Avastu õpperühmast ISP117.

Projektimeeskond tänab kõiki kaasalööjaid, IKT-osakonda ja õpetajaid Anne, Ly ja Hellika. Eriline tänu Astro Baltics OÜ-le ja Helenile, Rainile ning Timole, kes aitasid õpilasi nii mentorluse kui riistvaraga.

Infotahvel hakkab paiknema IKT osakonnas, Kopli õppehoone A korpuse 4. korrusel.

 

Lisainfo:

Signe Vedler

IKT-osakonna juhataja
tel 5178 966

 Märkad veebilehel vigu?