fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Täna andis kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas üle õpirände tunnistused neile 36 kutseõppurile, kes 2018/2019 õppeaasta sügissemestri  jooksul käisid välispraktikal ning ennast hoopis teises keskkonnas proovile panid.

Õpirändeid rahastava SA Archimedes esindaja  Mathis Bogens kutsus noori üles julgelt õpirändel osalema. „See annab võimaluse reisida, õppida ja omandada uusi kogemusi  ja seda nii, et kõik on tasuta ja makstakse veel pealegi,“ ütles ta. Europassi keskuse juht Heli Oruaas rääkis aga sellest, mis eeliseid annab välispraktika kogemus ja Europassi tunnistus edasises tööelus, näiteks kandideerimisel välisriikidesse tööle.

Lõpuks jagasid noored oma värvikaid õpirände kogemusi Oulust Malagani. Nii näiteks jutustas kokk Mihkel Strauss, kuidas Hispaania köögis mürtsub kogu aeg muusika, koka töö tundub olema lõbus ja kaaslased toetavad Sind isegi siis kui te üksteisest keelebarjääri tõttu aru ei saa. Mihkel töötas kuurortlinna Malaga restoranis eelmise aasta novembris ja sai sealsest köögikultuurist hea ülevaate ning hindamatu töökogemuse.

Kõlas mõte, et praktikal pannakse sind kohe alguses proovile, kuid kui suudad oma oskusi näidata, siis saad põnevaid ja mitmekesiseid ülesandeid. Reeglina 5 nädalat kestva välispraktika jooksul pakutakse aga ka kultuuriprogrammi,  saab osaleda väljasõitudel ning jääb ka vaba aega ise kohaliku elu-olu ja kultuuriga tutvumiseks.

Sel semestril saavad välispraktikale sõita üle 50 kutseõppuri.

Lisainfo
Andrei Atškasov
rahvusvaheliste suhete koordinaator
tel 7361894
e-post andrei.atskasov@khk.ee