fbpx

Õpivarju nädalal saab kutseõppurite varjus ametitega tuttavaks

Tartu Kutsehariduskeskuse õpivarjunädala raames  kutsuvad  kutseõppurid  noori 7.-9. aprillil  ametiõpingutega tutvuma.

Õpivarjunädala projekti algataja, IT-süsteemide spetsialisti esimese  kursuse  õppuri  Timo Hipponeni sõnul on õpivarjunädala eesmärk tutvustada  kohapeal  nii kooli  erialasid kui õppimisvõimalusi. „Õpilasvarjud saavad ise lähemalt vaadata ja veenduda, kas  eriala sobib  ja kas nad tahavad seda õppida.  Nii aitame vältida vale  eriala valikut,“ tutvustas ta.

Õpivarjunädalal saab  kutseõppurite varjus tutvuda  IT-süsteemide spetsialisti, hotelliteeninduse, juuksuri, koka, veebispetsialisti, raamatupidaja, rätsepatöö, rekreatsioonikorralduse, sekretäri ja  tisleri erialadega. Kõiki neid  ameteid õpetatakse kutsehariduskeskuse Kopli tänava õppekorpuses.  Osalemiseks tuleb ennast  registreerida  SIIN

„Kõik kes soovivad osaleda,  saavad kuni 29. märtsini kas läbi FB või kodulehel oleva lingi kaudu  registreerida  ning kirja panna mis päeval ja mis erialatundi nad tahavad tulla. Koolist saavad  registreerunud huvilised  endale mentori, kelle varjus nad tundides osaleda saavad,“ selgitas  Hipponen.

„Meie kooli õpilased  on projekti väga positiivselt suhtunud ja kohe valmis  kaasa lööma,“ selgitas Hipponen.  „Oleme kokku leppinud, et  nad ootavad  kokkulepitud päeval  oma „varju“ Kutsehariduskeskuse Kopli 1, B korpuse fuajees  ning koos läbitakse kaks esimest paaristundi kuni lõunani. Selle aja jooksul saab kindlasti üht-teist teada, et õigeid valikuid teha,“ lisas  ta.

Õpilasvarju projekt sündis tegelikult projektiõppe kursuse  raames. „Õpetaja  soovitas  koolitööna valminud projekti ka päriselt ellu viia ja nii see läks,“ jutustab Timo. Õpivarju nädala korraldamisel löövad kaasa kursusekaaslased  Siim-Kaarel Kabel, Arlis Merilaid ja Raho Klaus.

Lisainfo:
Timo Hipponen
timo.hipponen@khk.eeMärkad veebilehel vigu?