fbpx

Õpperestoranis tulevad briti toidu päevad

Veel selle nädala lõpuni praktiseerivad Tartus  20  vahetusõpilast Inglismaalt,  Derby Kolledžist.

Derby Kolledži kokad  töötavad kutsehariduskeskuse õppetöökodades  ning  korraldavad  omalt poolt briti  köögi  päevad.  Nii saab 17.  ja 18. juunil  Tartu Kutsehariduskeskuse  õpperestoranis  proovida  traditsioonilisi inglise roogi.

Koka kutseõpetaja Ian Basterfield´i sõnul  pakutakse   tartlastele inglise köögi klassikuid moodsas gastropubi võtmes.  Menüüs on muuhulgas  õlletaignas kala, hakkliha-köögivilja vormiroog, grillitud verikäkk pošeeritud munaga, küpsetatud õun krõbeda katte all ja muudki.  Hinnad ikka taskukohased vahemikus 1,5 – 3,5 eurot.

Kutsehariduskeskuse  ilusalongis toimetab lisaks kohalikele õppuritele  inglise  juuksur ja  kosmeetikud koos kutseõpetaja  Alison Murdin´iga. Floristid aitavad  lilli seada Jardini lilleäris ning pagarid  toimetavad pagaritöökodades.  Põnevad tööpäevad on olnud  noortel meigikunstnikel kes on  kätt proovinud nii  Emajõe  Suveteatri Nukitsamees 2 osatäitjate kui ka Antoniuse õues toimunud modellide peal.

Ian Basterfield kinnitas, et noortele on Tartus  väga meeldinud. „Kokkadega käisime  külas  A Le Coq õlletehases  ning  a´la  carte restoranis Chez André.  Kooli õppeköögis on noored samuti palju juurde õppinud nii tehnikat kui ka kulinaarset poolt – näiteks kartulisalati valmistamist,“ rääkis Basterfield ja tunnustas head  koostööd siinsete  kokaõpilastega.

Derby_kolledž

Derby Kolledži õppurid

Projektijuht Andrei Atškasovi sõnul  panustab  Tartu Kutsehariduskeskus üha enam rahvusvahelisele koostööle. „Lisaks kutseõppurite välispraktikale saatmisele on välismaa noored  leidnud tee Tartusse. Näiteks äsja oli praktikal Soome  Vantaa Ametikooli turismiõppur, ehitajad ja müüjad,“ kinnitas ta.

 

Lisainfo:
Andrei Atškasov
tel 7361 894Märkad veebilehel vigu?