fbpx

Esmakursuslase info

Õppeaasta avaaktus

Tartu Kutsehariduskeskuse avaaktus toimub 2. septembril algusega kell 11.00 Tartus, Vanemuise kontserdisaalis. Peale avaaktust, kell 13.15  algavad esmakursuslastele kursusejuhataja tunnid, kus saad tuttavaks kaaslaste ja kursusejuhatajaga ning suure hulga praktilist infot. Ole kindlasti kohal!

Vaata SIIT  millisel aadressil ja õppehoones ning klassis toimub Sinu grupi kursusejuhataja tund.

Soovitame kesklinnast kooli ja tagasi sõiduks kasutada linnaliini bussi nr 4. Kopli 1 õppehoonesse jõudmiseks tuleb bussile istuda Tartu Kaubamaja juurest ning sõita Alasi peatusse. Põllu 11 õppehoonesse jõudmiseks astu bussi Tartu Hansakeskuse eest ja välju Põllu peatuses. Bussi sõidugraafikud leiad SIIT.
Vajadusel tutvu asukoha ja marsruuduga Google Maps´is.

Õpilaskodu info

Õpilaskodu koha taotluse vastuse leiad hiljemalt 21.august 2019 e-vastuvõtu keskkonnast (sisene avaldusel oleva kasutajanime ja parooli abil, nii nagu seda tegid õppekoha kinnitamisel).

Õpilaskodudesse majutamine toimub 1.septembril 2019 kell 9.00.- 20.00.

Loe õpilaskodu infot lähemalt SIIT

Tunniplaan

Oma grupi tunniplaani koos toimumiskoha ja õpetaja nimega leiad kooli kodulehe ülemiselt ribalt. Sisesta vaid oma grupi tähis!

Ka sessioonõppe gruppide tunniplaanid on leitavad sealtsamast, kuid pikemast sirvimisest päästab sessioonõppe aegade infoleht.

Kas teadsid, et:

  • Tartu Kutsehariduskeskus on Eesti kõige suurem kutseõppeasutus, kus õpib ligi 3000 inimest. Neist umbes 1500 on esmakursuslased, nagu Sinagi.
  • Kooli õppehooned ja õpilaskodud asuvad Tartus Kopli ja Põllu tänaval. Kopli 1 õppehoonetes õpivad IT, ilu- ja tekstiili, toitlustuse-, turismi, toiduainete tehnoloogia ning ehituse ja puidu erialade õpilased. Põllu 11 õppehoonetes õpivad tehnika-, auto- ja ärivaldkonna õpilased. Vaata virtuaaltuuri SIIT.
  • Meie kooliaasta on jaotatud neljaks 10-nädalaseks õppeperioodiks. Üldjuhul toimub õppetöö igal töönädala päeval. Mõned päevad aastas võivad olla e-õppe vormis või jäetud iseseisvaks tööks. Koolitunnid kestavad 90 minutit, mis võrdub 2 akadeemilise tunniga. Õppetöö algab reeglina kell 8.30 ning kestab tavaliselt neli 90 minutilist tundi.
  • Koolivaheaegu on kaks: talvel jõuludest uue aasta esimese nädalani. Suvine pikk koolivaheaeg kestab alates jaanipäevast kuni augusti lõpuni. Lähemad kuupäevad leiab kooli dokumentide lehel olevast akadeemilisest kalendrist.
  • Koolis on peale klasside ja töökodade ka raamatukogud, söögikohad, arstikabinetid, spordi- ja vaba aja veetmise võimalused. Kopli tänava majast leiad juuksruri ja iluteenused ning Põllu autotöökojas saad oma sõiduvahendit hooldada. Lisaks pakume õppijatele toetusi.

Märkad veebilehel vigu?