fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskuses toimub sel nädalal koolitus IT-õpetajatele, kes hakkavad kolmes kutsekoolis uue IT-akadeemia programmi raames tarkvaraarendajaid õpetama. Koolituse viib läbi Oracle Akadeemia ja tegu on osaga laiemast koostööst IT hariduse vallas.

Oracle Akadeemia programmis osalemine võimaldab nii õpetajatele kui õpilastele juurdepääsu Oracle koolitusmaterjalidele. Koolituse üks initsiaatoritest, Oracle sertifitseeritud õpetaja ja Tartu Kutsehariduskeskuse IT-juht Silver Püvi sõnul on tegu äärmiselt kasuliku koostööga. „Esiteks saavad koolituse läbinud õpetajad Oracle õpetajasertifikaadi ning ligipääsu Oracle poolt toodetud ja uuendatavatele õppematerjalidele. Nii jääb õpetajatel rohkem aega metoodikale ja õpetamisele, nad ei pea ise õppematerjale looma. Õpilased, kes nende õppematerjalidega õpivad, saavad minna eksamile ja teha Oracle andmebaaside arendaja sertifikaadi.  Tegu on rahvusvahelise sertifikaadiga, mis kehtib kogu maailmas ja avab tööandjate uksi ka ilma personaalsete tutvusteta,“ märkis ta.

Esimene koolitusnädal on pühendatud Oracle andmebaaside õpetamisele. „Oracle andmebaasid on tegelikult SQL tüüpi andmebaasid ja Oracle õppematerjalid on koostatud kõikide SQL andmebaaside põhised. See annab võimaluse õppida ja kasutada mõlemaid – nii laiemalt levinud MySQL andmebaase, mis on  vabavaralised ja mida kasutab enamik väikeettevõtteid. Suuremad süsteemid, kus on oluline tootjapoolne garantii, kasutavad Oracle andmebaase, näiteks valimisplatvormid või haiglasüsteemid, kus on inimelud taga,“ rääkis Püvi õpitu rakendamisest. Kokkulepitud koostöö jätkub ja juba jaanuaris toimub õpetajatele uus Oracle Akadeemia koolitusmoodul, aga siis programmeerimise teemadel.

Oracle Akadeemia programmi juht Darko Jureković´i sõnul on Tartu Kutsehariduskeskuse struktuur, organisatsioon ja saavutused muljetavaldavad. „Ma tahan eriti tänada IT-juht Silver Püvi, kelle  professionaalsus ja pühendumus koolituse organiseerimisel täitis mind tänutunde, austuse ja imetlusega,“ sõnas ta.

Oracle andmebaaside koolitus kestab kuni reedeni ja selle viib läbi koolitaja Gary Miller Suurbritanniast. Osalejad saavad ka Oracle õpetaja sertifikaadi. Seni oli kutsehariduses vaid kaks Oracle sertifikaati omavat õpetajat, nüüd lisandub 15 spetsiaalse väljaõppega õpetajat.

Rohkem Oracle Akadeemiast:https://blogs.oracle.com/academy/

Lisainfo:
Silver Püvi
IT-juht
Silver.puvi@khk.ee