fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

OSKUSTE ÖÖ toimub 12. novembril veebi vahendusel.

Osale põnevates MEISTRIKLASSIDES  kodust lahkumata, mugavalt ja turvaliselt!
See on lihtne:
1. Registreeri oma osalussoov valitud meistriklassis. Tähelepanu! Registreerimine on lõppenud. Kõigile osalejatele saadame e-postiga kirja, kust leiate koolituse lingi, millega siseneda. Kui te pole kirja saanud, siis palun kontrollige oma “rämpsposti” kausta, võimalik et leiate kirja koolituse lingiga sealt!  Tagasitulnud kirjade omanikega võtame ühendust telefoni teel (kui olete registreerudes oma numbri jätnud). 
2. Registreerunute e-maili aadressile saadame online-koolituse lingi ning täpse info vajalikest materjalidest või abivahenditest, retseptidest, juhenditest, et saaksid need varuda ja edukalt õppida
3. Hoolitse, et Sul on meistriklassis osalemiseks mõni seade (arvuti, tahvel või telefon koos heli edastuseks vajalike kõlarite (kõrvaklappide) ning mikrofoniga. Kindlasti on vaja internetiühendust, mille kaudu osaleda.
4. Enne koolituse algust logid ennast saadetud lingi abil koolituskeskkonda sisse ja oledki kohal! Saad õppida, ise kaasa teha ning meistrilt kohe tagasisidet.

MEISTRIKLASSIDE KAVA

Online meistriklass “Viis pisiasja kuidas oma auto talvekorda seada” algusega kell 18.00

Kui oskad auto kapotikaane avada ning eelistad uudishimulikult sinna alla kiigata selle asemel, et rahakott puuga seljas teeninduse uksest sisse sõita, siis on see koolitus Sulle!
Meie autoõpetaja Mihkel Niitla ja õpilased Pauliine Holter ning Hedi Raid teevad ka algajale autoomanikule selgeks mida ja kuidas kontrollida, sättida või reguleerida, et võiksid talvel turvaliselt sõita. Ava koos meiega auto kapotikaas ja tee kaasa!

Online meistriklass “Küpsetame maitsvaid kanapomme” algusega kell 17.00

Kanalihast roogade valmistamist peetakse lihtsaks – ja ega seal midagi keerulist polegi, kui õiged nipid on kätteõpitud. Seekord õpetab meie lihameister Kristi Luht aga eriti mõnusate ja mahlaste kanapommide valmistamist. Saadame Sulle retsepti, et saaksid varuda vajalikud toorained ja koos meiga online koolitusel kokata.
kuidas kiiresti kirjutada Online meistriklass “Kuidas kiiremini kirjutada – 10 sõrme klaviatuurile” algusega kell 17.00

Kuigi pastaka ja paberi asemel kirjutame nüüd enamasti arvutiklaviatuuril, on kirjatehnikat ikka vaja. Ainult, et nüüd on tegu tehnikaga kuidas 10 sõrme klaviatuurile asetada ja nii kiiremini kirjutada. Meie õpetajad Kätlin Kask ja Ene Jõeveer teavad ja jagavad algajatele nippe, millega klahvid tõeliselt kiiresti klõbisema panna. Väikese sissejuhatuse teemasse leiab Elmari hommikusest podcastist. Kuula ja tule kiiret kirjutamist õppima!
Online meistriklass “Pritsküpsiste eri: pähkli-rosinaküpsised, mis viivad keele alla” algusega kell 18.00

No küpsiste küpsetamisel ei saa küll midagi untsu minna! Küll aga saab hea retsepti ning õigete töövõtete abil valmistada nii maitsvaid küpsiseid, et viib või keele alla! Meie võrratu kondiitriõpetaja Lilija Suburg õpetab ja selgitab veebis, teie olete küpsisemeistrid oma koduköögis.

Online meistriklass “Kuidas lapsed puu- ja köögivilja sööma meelitada” algusega kell 18.00

Muidugi on ka friikad köögiviljast valmistatud, kuid kui tahad, et Su laps oleks köögiviljadega suurem sõber, siis  osale!  Kokanduse õpetaja ja ema Inga Ilves jagab näpunäiteid ning retsepte kuidas peitust mängides ja veidike lõbutsedes lapsed köögiviljade juurde meelitada.

Online meistriklass “Laua katmine – lihtsad ja lahedad nipid meeleolu loomiseks” algusega kell 19.00

Valge laudlina, nugade-kahvlite, taldrikute-salvrättide, klaaside-pokaalide pidulikkus teeb lihtsast einest sündmuse. Aga samavõrd kauni ja erilise elamuse saab lauda tuua ka lihtsate koduste vahendite ja nutikate ideede abil. Õpetajad Elika Raal-Kikas ja Ülle Kruuda näitavad ja jagavad ideid.

Online meistriklass “Teeme ise käsitöölimonaadi” algusega kell 19.00

Kas teadsid, et esimesed limonaadimeistrid Eestis olid apteekrid. Meistriklassis jagab õpetaja Reeli Engelbrecht väärt nippe ja retsepte, et saaksid ise rohupoodniku asemel parima, naturaalse ja värskendava joogi valmistada. Osale koos lastega ja tehke kaasa!

Online meistriklass “Hooli endast, koori ennast” algusega kell 19.00

Kuigi kosmeetikatoodete valik on avar nagu kosmos, saab ka maapealsemate vahendite ning lihtsate oskuste abil oma keha eest hoolitseda. Valmistame koos kosmeetika õpetaja Made Tammepõlluga kodustest vahenditest koorija, et panna nahk elama ja särama.

Online meistriklass “Taaskasutuse eri:  ehted vanadest teksadest” algusega kell 20.00

Mida teha armsaks saanud ja ajalooga teksadest? Ja neist ribadest, mis taaskasutusest veel järele on jäänud? Meie rätsepaõpetaja Marju Bergman oskab ja õpetab justnimelt viimaste ribade ja õmbluste kasutamist ning neist ehete valmistamist. Õmblusoskust polegi vaja – selle asemel võta kaasa paras ports loovust, veidi teksaribasid ning liimipüstol.

Online meistriklass “Excel algajatele – 10 tehet, mida peaksid oskama ja kasutama” algusega kell 16.00

Mõnel on kooli arvutitunnist kaua aega möödas, mõni pole seda eales õppinud ning ei tea arvatagi kuidas Exceli programm elu lihtsaks teeb: olgu siis pere-eelarve planeerimise, korteriühistu laekumiste kontrollimise, töötundide ülevaatamise või alustava ettevõtte kulude-tulude arvutamise. Õpi ja kasuta julgelt!

 Online meistriklass “Samm- sammult: kuidas seadistada FB Pixel´it” – algusega kell 19.00

Facebook Pixel on väike aga tõhus tööriist, mis aitab Sinu sõnumeid paremini sihtida ja vähema raha eest rohkem saavutada.  Aga kuidas seda tööriista oma lehele lisada ning kasutama hakata? Seda näitab e-kaubanduse ja internetiturunduse õpetaja Indrek Brifk. Teeme kõik samm-sammult läbi, saad kohe küsida kui kuskil tarkerdud ning koos saame selle Pixeli nagu nipsti tööle!

Online meistriklass “Tööstusseadme juhtimine interneti teel” – kohad on täis! 
Tõsi on, et üle interneti saab sauna sooja panna. Kes aga sellest ammu välja on kasvanud ja tahab proovida kuidas Arduino vabavaralise programmi abil üle interneti keerukamat seadet juhtida, neile pakume võimaluse ennast proovile panna. Seame üles elektropneumaatilise tööstuskontrolleriga juhitava süsteemi, mida üle interneti seadistada saab.  Meistriklassi registreerunud inimestele saadame ülesande mille kallal  pusida.  Tehtud töö tulemust saab jälgida veebiülekandena 12. novembril kell 12 – 20. Muidugi on üle veebi võimalik saada ka tagasisidet.

 

TÄHELEPANU! Meistriklassidesse registreerimine lõpeb 11. novembri südaöösel 2020.