fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Kopli A korpuse kolmandal korrusel on avatud Eesti vaimse kultuuripärandi näitus „Pärand elab“.

“Täna sai nii mõnigi Kopli  A korpuse III korrusele sisenedes üllatuse osaliseks, sest koridori on tekkinud pesunöörid ja kuivama riputatud pesu,” rääkis huvijuht Lilia Leiman. Tegu pole siiski pesupäevaga vaid hoopis näitusega mille kaudu saab uurida pärimuskultuuri nähtusi.

Näitus “Pärand elab!” kutsub märkama ja väärtustama vaimset pärandit meie ümber ja tuletab meelde, et oleme ise pärandi kandjad ning meist endist sõltub, mis meie päritust jääb alles omakorda meie lastele. Muuhulgas saab näitusel teada kuidas mulgid putru valmistavad, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse, kuidas setud kirmaskit peavad või üliõpilased volbriööpidustusi korraldavad. Vaatamiseks on pandud välja Hiiumaal meisterdatud kiiktool. Räägitakse, et hiidlased armastavad väga kiikuda ja seetõttu valmistavad nad ka kiiktoole kõikvõimalikul moel. Näitus pakub vaatajatele nii äratundmis- kui avastamisrõõmu.

Lisaks näitusele saab 25. septembril algusega kell 10.15 Kopli õppekorpuse konverentsisaalis kuulata Rahvakultuuri keskuse kultuuripärandi peaspetsialisti Epp Tamme selgitusi Eesti vaimsest kultuuripärandist.

Vaimuka, pesunööri-laadis näituse kuraator on Jane Kalajärv, kujundajad Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus ka Rahvakultuuri Keskuse vaimse pärandi spetsialist Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium.

Rändnäitus jääb Tartu Kutsehariduskeskuses avatuks 22. oktoobrini.

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel 7361872