fbpx

Parim Linuxi spetsialist on Reini Tammeorg

Eile lõppenud kutsemeistrivõistlustel tunnistati parimaks Linuxi spetsialistiks Reini Tammeorg.

Võistlusel võtsid eraldi arvestuses mõõtu vabavara ja Microsofti tarkvara arendusele spetsialiseerunud kutseõppurid. Võistluste tulemustena valmisid kaks täiesti erinevat IT-lahendust sarnastele võistlusülesannetele. Ülesannete lahendamise käigus tuli võistlejatel kõigepealt seadistada ettevõtte Eesti Asi AS arvutivõrk, seejärel veebi-, nimelahendus- ja failiserver ning luua kasutajakontod.

Kutsehariduskeskuses IT-süsteemide spetsialistiks õppiva Tammeoru sõnul tõi edu harjutamine ja ettevalmistamine. „Mingi ettekujutus oli olemas, mis võistlustel hakkab olema ja neid ülesandeid sai lahendatud,“ selgitas ta ja lisas, et õnneks tema eriala ja huvid kattuvad. „Eks ma olen ka arvutimänge mänginud, aga nüüd selleks enam aega ei jää. Aga arvutis võin istuda  ka vabal ajal – loen uudiseid ja uurin uusi tehnoloogiaid“.

Võistlustest on Reini varemgi osa võtnud. Koolisisestel „Aasta Tegija“ kutsevõistlustel on ta tulnud nii kuldsele kui hõbedasele kohale. Mullustel vabariiklikel võistlustel pidi leppima aga viienda kohaga. „See pigem innustas arenema, võistlejahing lõi välja,“ tunnistas ta.

„Eks kutsevõistluse võidud midagi näitavad ja ma arvan, et kui see CV-sse kirjutada, siis annab see eelise  töö saamisel või siis edasiõppimisel,“ kinnitas ta ja lisas, et pole veel nii kaugele mõelnud, sest lõpetamiseni on veel  aega.

Oma eriala valikus on vastne parim Linuxi spetsialist aga kindel. „Kutsehariduskeskus on mu ainuke valik olnud, teadsin siia tulles mida õppida tahan,“ tunnistas Tammeorg. „Nüüd tean täpsemalt, et süsteemi administreerimine on see, mida tahan teha ja mis mind huvitab. Selles eest tahan tänada Imre Oolbergi RIAst kui ka õpetajaid Pärt Blanki, Mihkel Mangust ja Rain Nahkurit, Anna Karutinat ja  Henno Tähte,“ sõnas ta.

Reini Tammeorg_keskel

Lisainfo:
Signe Vedler
IKT osakonna juhataja
signe.vedler@khk.eeMärkad veebilehel vigu?