fbpx

Parim noor autotehnik on Raul Kooser

Tartu Kutsehariduskeskuse autotehnika kolmanda kursuse õppur Raul Kooser pälvis Pärnus peetud  vabariiklikel autoerialade kutsevõistlustel esikoha. Juhendajate arvestuses teenis Tanel Plovits  samuti maksimumpunktid.

„Ega võit väga lihtsalt ei tulnud,“ kommenteeris Raul Kooser, kuid lisas, et kartis siiski raskemat katsumust. Põhihariduse baasil autoerialade II ja III kursusel õppijate seas läbi viidud võistlusel pidid osalejad mõõtu võtma viiel erineval alal ning Raulil õnnestus maksimumpunktid saavutada lausa kolmel alal.

Edukalt läks Raulil veermiku osa ülesanne, kus võistlejad pidid üles leidma auto liikuvate osade vead, samuti hästi õnnestus stendimootori peal lahendamist nõudnud kompleksülesanne. Raskemaks pidas Raul aga auto elektriosa, kus tuli etteantud elektriskeemi alusel koostada vooluahel, ühendada tarbijad, juhtmed ja muud komponendid ning siis teha mõõtmisi ja arvutusi. „See oli võistluse kõige huvitavam ülesanne, seal oli rohkem mõtlemist ja nuputamist ka,“ selgitas ta.

Autoosakonna juhataja Jarmo Pajula kinnitusel on Raul silma paistnud erialaste teadmistega. „Asjatundlik noormees,“ kiitis  ta.  Vastne parim autotehnik meenutab aga, et huvi autode ja mootorite vastu tekkis tal aegamööda kuskil põhikoolis. „Ikka  Žigulide ja põllumajandusmasinate peal sai pusitud. Kui oli vaja mingit viga parandada, siis ikka ise,  ja nii ta on nüüd läinud,“  jutustas ta.

Praegu kolmandal kursusel õppiv noor autotehnik lõpetab kutsehariduskeskuse järgmisel talvel, kuid plaan edasiseks on tal juba valmis. „Tahaksin tagasi  minna kodukanti, võib-olla ise väikese töökoja avada,“ arvas Võrumaalt, Meremäe vallast pärit noormees ja lisas, et  kindlasti tahaks maale elama jääda.

Raul Kooser

Parim noor autotehnik Raul KooserMärkad veebilehel vigu?