fbpx

Parim noor elektrik on Rain Lang

Elektriku eriala õpilaste kutsemeistrivõistluse “Aprillivalgus 2016” võitis Tartu Kutsehariduskeskuse teise kursuse õpilane Rain Lang.

Kahepäevasel individuaalsel võistlusel 25.-26. aprillil pandi proovile nii õppurite erialased teadmised kui ka oskused. Võistlus koosnes kolmest osast – teoreetiliste teadmiste testist ning kahest praktilisest ülesandest. Esimesel päeval tuli võistlejatel ehitada läbikäidava ruumi elektripaigaldis ning teisel päeval koostada ja paigaldada elektrimootori juhtimiskeem.

Sisetööde elektriku kutset omandav parim elektrik 2016, Rain Lang rõõmustas, et kutsevõistluse võit tuli sel korral Tartusse. „Tulin koolisisesel võistlusel kolmandaks, kuid üleriigilisel võistlusel esimeseks. See näitab, et Tartu Kutsehariduskeskuse tase on kõrge,“ kommenteeris võistlusi Lang ning lisas, et võidu tõi talle kiirus, korrektsus ja töökindlus.

Elektriala kutseõpetaja Rando Koksi sõnul näitas Rain Lang ennast ja kooli erialaõpet väga heas valguses. “Võit ei tulnud kergelt. Raini näost oli aru saada, et selle taga on palju vaeva ja hoolikat õppimist.”

Võistluse peakohtuniku ja Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu kutse andmise osakonna juht Arvo Ulla pidas positiivseks, et võistlusel saavad nii õpilased kui ka juhendajad väga hea tagasiside, milliste teadmiste ja oskuste arendamisele tuleks õppetöös rohkem tähelepanu pöörata. „Sel moel saame lisaks kutsevõistluste taseme tõstmisele ka elektriku kutseala kutseõppeasutuste ja tööandjate koostöös arendada,“ lisas ta.

Aprillivalgusel osales kuus võistlejat Tartu Kutsehariduskeskusest, Tallinna Polütehnikumist, Tallinna Kopli Ametikoolist, Narva Kutseõppekeskusest ja Viljandi Kutseõppekeskusest. Võistluse teisele ja kolmandale kohale tulid Tallinna Polütehnikumi õpilased, vastavalt Vladimir Minotškin ja Lennart Tamm.

Rain_Lang

Lisainfo:
Rando Koks
kutseõpetaja
rando.koks@khk.eeMärkad veebilehel vigu?