fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Pagarite ja kondiitrite kutsemeistrivõistlustel võitis Noor Meister 2020 tiitli kondiiter Hanna Bergmann Tartu Kutsehariduskeskusest. Teisele kohale tuli Anastasja Pashina (Ida-Virumaa KHK) ja kolmanda koha poodiumil hõivas taas tartlane Mirjam Liblik (Tartu KHK).

Pagarite võistlusklassis õnnestus Tartu Kutsehariduskeskuse õpilastel Eva Maria Utsol võita hõbedane koht ning Merilin Meremaa saavutas kolmanda koha. Noorte pagarite võistluse võitis Liuba Boico Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest.

Seekordsetel võistlustel pidid pagarid valmistama karaskid maitsevõiga ja gluteenivabast jahust soolased küpsised. Kondiitrite võistlustööks olid trühvlid ja väikesed koogid.

Parimaks kondiitriks tunnistatud Hanna Bergmann valmistas kahte sorti trühvleid: kitsejuustu-jõhvika ja valge šokolaadi trühvlid ning suitsupaprika-tšilli-laimi ja tumeda šokolaadi trühvli väikse Jägermeistriga. Teiseks võistlustööks pidid kondiitrid tegema minikooke ning Hanna valmistas passioni ja mustasõstra minikooke.

„Retseptid mõtlesin ise välja, tahtsin luua uut maitsekooslust ja hakkasin mõtlema. Suitsupaprika mulle nii väga meeldib, seepärast tahtsin kasutada seda. Kitsejuustu pakkus välja kokast elukaaslane ja tuleb välja et seda tõesti pole palju kondiitritoodetes kasutatud, internetist ei leidnud midagi eeskujuks. Siis tuligi hakata ise katsetama, testima ja harjutama, kuidas tehnoloogiliselt teha ning kuidas maitsed paika saaks. Väga tahaksin tänada oma superjuhendajat Irinat, kes lasi mul hulle mõtteid teostada ja andis nii palju teadmisi ja tuge juurde,“ rääkis ta.

Hanna õpib kutsehariduskeskuses vanemkondiitri eriala ning töötab igapäevaselt V-caffe kohvikus. „Töökogemus annab võistlusel ka väikse eelise. Kõik kukkus hästi välja, mul olid tooted ühtlased, kaunistused ühtlased aga see vilumus tuleb harjutades,“ lisas ta.

Kokku osales võistlusel 10 tiitlipretendenti neljast kutsekoolist: Rakvere Ametikool, Viljandi Kutseõppekeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus ja Tartu Kutsehariduskeskus. Võistluste korraldaja oli Haridus- ja Noorteamet.

 

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
lilia.leiman@khk.ee
736 1872