fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis peetud kutsemeistrivõistlustel tunnistati parimaks sõiduautotehnikuks  Arti Arula Tartu Kutsehariduskeskusest.

Parima sõiduautotehniku tiitli püüdjad pidid lahendama mitmeid teoreetilisi ülesandeid ning panema proovile ka oma praktilised oskused.

“Olen maal kasvanud ja seal tuli alatasa midagi parandada. Sõitma õppisin ka esmalt hoopis traktoriga. Minu jaoks on autod väga suur hobi ja kirg ning mul on hea meel, et kutsekoolis saan vajalikke teadmisi, et sellel alal hiljem tööle saada,“ rääkis Arti Arula pärast tiitli kättesaamist.

Võistluste peakohtuniku, Autokutseõppe Liidu juhatuse esimehe Ene Puki sõnul oli sel aastal eriti heal tasemel just elektritööde võistlusosa. „Autod lähevad aina keerulisemaks ning hea meel on, et koolid panustavad elektritööde õpetamisele palju. Sageli arvatakse, et sõiduautotehniku eriala on lihtne, kuid tegelikult on see üks keerulisemaid. Hästi saavad koolis ja võistlustel hakkama need, kel on põhikoolist head teadmised matemaatikast ja füüsikast,“ tõi Pukk välja.

Tänavusel võistlusel võtsid mõõtu 35 õpilast 12 kutseõppeasutusest: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Kehtna Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Pärnu Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool, Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool, Tartu Kutsehariduskeskus, Valgamaa Kutseõppekeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, Viljandi Kutseõppekeskus, Väike-Maarja Õppekeskus.

Lisainfo:

Silver Sõukand
juhtõpetaja
silver.soukand@khk.ee