fbpx

Parimad emakeele tundjad käisid ekskursioonil

Märtsis toimunud emakeelenädala viktoriini võitjad käisid sel nädalal meeleolukal  ekskursioonil.

Eesti keele ainesektsiooni juhi Ellen Aunini sõnul oli sedapuhku viktoriinil osalejaid  rohkem kui mullu  ning  võistkondadel  oli lausa ruumipuudus.  Eesti keele, kirjanduse ja kultuuri küsimusi sisaldava  viktoriini tulemusedki viitasid tasavägisele heitlusele. „Paljud võistkonnad saavutasid sama kõrge skoori ja seetõttu  oli võitjaid, kes pääsesid ekskursioonile, lausa  30,“ selgitas ta.

Preemiareis viis osalejaid esmalt Türile, Eesti Ringhäälingumuuseumi, kus lisaks  Eesti raadio- ja tele ajalooga tutvumisele lavastasid osalejad kuuldemängu  armunud trammijuhist. Kõik said kaasa lüüa kas osatäitjate, helikujundajate või lavastajatena  ning  ise kogeda, kuidas ühe päris raadiokuuldemängu tegemine käib. Salvestatud kuuldemängu saavad osalejad hiljem järelkuulata. „See oli väga põnev elamus,“  kiitis  Aunin.

Teiseks käidi Kurgjal, C.R. Jakobsoni Talumuuseumis, kus toimus ekskursioon ja fotojaht. „Fotojahi käigus jagati välja vanasõnad, mida tuli lavastada, pildistada ja hiljem esitleda,“ rääkis Aunin.

Emakeelenädala eesmärgiks oli meelde tuletada  kui ilus, vajalik ja ainulaadne on eesti keel maailma kontekstis, selgitas Aunin ja lisas et  peame väärtustama, et väiksel riigil on oma keel püsima jäänud.

Lisainfo:
Ellen Aunin
ellen.aunin@khk.eeMärkad veebilehel vigu?