fbpx

Parimad noored autotehnikud on Timo Meitus ja Artur Vink

12.-13. mail peetud autotehnikute kutsevõistlusel olid võidukad kutsehariduskeskuse õppurid Timo Meitus ja Artur Vink.

Kui varasematel aastatel on autotehnikute kutsevõistlus olnud individuaalne, siis seekord oli tegu meeskondliku võistlusega. Ka võistlusülesanded olid mõnevõrra teistsugused. Kahepäevasel võistlusel tuli meeskondadel lahendada mitmeid ülesandeid: teooriatest, veermiku kontroll, rehvivahetus, elektriskeemi koostamine ja mõõtmine, mootori diagnostika ülesanne, autoratast andmete otsimine ja kompleksülesanne, kus tuli joota, mõõdistusi teha ja tulesid reguleerida.

Võistluste juhendaja ja autoõpetaja Tanel Plovitsa sõnul olid noored kõikidel aladel tublid ja said maksimumilähedasi punkte. „Võidu tõi stabiilselt hea sooritus, sest igal alal said nad kirja vähemalt 80-90 punkti sajast võimalikust,“ selgitas Plovits ja lisas, et eriti hästi läks poistel autodata ülesanne.

„Sai Tartu lippu jälle kõrgel hoitud,“ märkis Timo Meitus esikohta kommenteerides. Suvel autotehnika eriala lõpetav noormees usub, et võidetud noore meistri tiitlist on kasu ka erialase töö leidmisel. „Olin praktikal Saue Scania esinduses ja see töö meeldis väga, kuid kõigepealt tuleb kool ära lõpetada, eks siis näis,“ ütles ta.  “Juba sai võit CV-sse ära märgitud.”

„Võistlusteks ettevalmistamine hakkas pihta juba 1. septembrist 2014, kui tänased võitjad õpinguid alustasid,“ ütles Plovits ja selgitas, et võistlusülesanded on ju samad, mis iga päeva koolis õpitakse ja praktikal läbi tehakse. „Võit ei tulnud juhuslikult, ütleme ausalt, et on ikka taseme vahet tunda,“ ütles Plovits ja meenutas, et kutsehariduskeskuse autotehnikud on kõrgeid kohti noppinud mitmel aastal järjest.

Kutsevõistluste teine koht läks seekord Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ning kolmas koht Kuressaare Ametikooli võistkondadele.

Timo Meitus_Artur Vink

Lisainfo:
Tanel Plovits
kutseõpetaja
tanel.plovits@khk.eeMärkad veebilehel vigu?