fbpx

Põhikooli lõpetajad soovivad saada IT-spetsialistiks, kokaks või ehitusviimistlejaks

Äsja lõppes dokumentide vastuvõtt põhihariduse baasil ja haridusnõudeta erialadele õppima asumiseks.  Endiselt osutus populaarseimaks IT-süsteemide nooremspetsialisti eriala, kuhu kandideeris 3,7 õpihuvilist ühele kohale. Suur huvi oli sel aastal ka koka ja ehitusviimistleja erialade õpingute vastu.

Kokku laekus tänavu  üle 700 sooviavalduse, mida on veidi enam kui mullu. Vestluste ja mõnel erialal ka katsete tulemusel on vastuvõtukomisjonid tänaseks langetanud täpselt 600 positiivset otsust. „Palume kõigil kes on kooli sisse saanud, kinnitada oma õppima asumine kohe. Seda saab teha interneti teel e-vastuvõtu keskkonnas,“ ütles vastuvõtuspetsialist Sigrid Ester Tani  ja lisas, et kinnitamise tähtaeg on 4. juuli südaöö. „Õppekoha kinnitamata jätmine loetakse loobumiseks ning õppekoht läheb siis paremusjärjestuses järgmisele kandidaadile,“ selgitas Tani.

Tavapärasest lühem põhihariduse ja haridusnõudeta erialade dokumentide vastuvõtt on toonud kutsehariduskeskuse ukse taha ka hilinenud soovijaid. „Neile saame pakkuda  vabu õppekohti põhihariduse baasil erialadele, kuhu dokumentide vastuvõtt jääb avatuks kuni 5. augustini. Näiteks ootame veel huvilisi uuele kütte- ja jahutussüsteemide lukksepa erialale, ettevõtete poolt nõutud metallierialadele ja autoerialadele. Vabu õppekohti on veel kõigile haridusnõudeta erialadele,“ ütles Sigrid Ester Tani.

Dokumentide vastuvõtt Tartu Kutsehariduskeskusesse toimub igal tööpäeval kella 9.00 -15.00 Kopli 1, B-114 või e-vastuvõtu keskkonnas. Vastuvõtu info telefonidel 7361 859 või 7361 863
e-post: info@khk.ee

Lisainfo:
tel 7361 863Märkad veebilehel vigu?