fbpx

Rait Kivinurm ja Andre Pukk võistlesid kujundusgraafika võistlusel Trükis+

23.-25. novembrini toimusid Tallinna Polütehnikumis kolm rahvusvahelist kõrg- ja kutsekoolide tudengite ja õpilaste vahelist võistlust: kujundusgraafika võistlus Trükis+, Baltimaade esimene trükkalite võistlus Imprint ja 24-tunni fotograafiavõistlus Tallinn 144K – mis koondusid ühisnime alla Prin(t)ouch.

Juba kuuendat aastat toimunud Trükis+ on kasvanud suurimaks graafilise disaini õpilaste ja tudengite vaheliseks mõõduvõtmiseks Baltimaades, kus tänavu osales 21 võistlejat.  Tartu Kutsehariduskeskust esindasid võistlusel  noorem tarkvaraarendaja esmakursuslased Rait Kivinurm ja Andre Pukk.

Tänavuseks võistlusülesandeks oli Pimedate Ööde Filmifestivali järgmise aasta festivaliprogrammi tutvustava brozüüri ja fotostendi kujundamine. Kujundada tuli erikujuline stantsijoonistega fotostend, mis on atraktiivne ja mida oleks huvitav koos sõpradega pildistada. Võistluse parimad tööd lähevad järgmisel aastal ka kasutusele.

Võistlustöid hinnati mõlemal päeval nii kujunduse kui trükitehniliste näitajate järgi. Teise päeva ülesande eest sai Rait teistega võrreldes kõige enam punkte. Rait joonistas kolmnurkade abil hundipea kujulise fotostendi. Tegelik fotostendi suurus tuleb 2 x 2 meetrit.

Üldarvestuses jäid mõlema võistleja tulemused keskmistest näitajatest ülespoole, mis on igati väärt tulemus. Kutseõpetaja Eve Mäeoru sõnul oli võistlusülesanne  väga mahukas. “Väljakutseteks oli antud ajalimiidiga toime tulemine ning joonistusoskuse eesmärgipärane kasutamine. Raskem oli ka seetõttu, et kutsehariduskeskuse õppekavas pole graafilise disaini ja trükiettevalmistuse suunda nii nagu teistel osalevatel koolidel,” selgitas ta.

fotostend.jpg_595px
koos-Elari-Kingoga

“Meie võistlejad loomingulised, kuid kogemuste vähesuse tõttu läheks vaja rohkem aega enda ideede realiseerimiseks. Trükitehniliste näitajate poolest on meie tase sel aastal märgatavalt tõusnud,” lisas Mäeorg

Suur tänu osalejatele, kes leidsid aega ja motivatsiooni võistlusteks valmistumisel. Toredate õppekäikude ja tagasisidestamise eest tänu ka Elari Kingole Kroonpressist.

Lisainfo:
Eve Mäeorg
kutseõpetaja
e-mail: eve.maeorg@khk.eeMärkad veebilehel vigu?