fbpx

Rasmus Reismaa võitis „Noorkokk 2018“ võistlusel hõbedase koha

Tallinna Toidumessi raames peetud noorte kokkade võistlusel „Noorkokk 2018“ võitis teise koha Tartu Kutsehariduskeskuse koka õpilane Rasmus Reismaa. Rasmuse abikokk  Artjom Djakunovski sai aga parima abikoka tiitli.

Kohtunike arvamust mööda oli selle aasta võistlus väga kõrgetasemeline ja kõik koolid olid teinud väga tugevat ettevalmistustööd. Rasmuse juhendaja Õnnela Muuga kinnitas, et meie noored kokad ei jäänud teiseks vaid võitsid ülitihedas konkurentsis teise koha. „Rasmuse toidud said maitsete poolest kõrgeimad punktid. Heas tulemuses mängis suurt rolli ka tubli abikokk Artjom. Kahekesi koos olid nad tõeline meeskond, kes täiendasid teineteist suurepäraselt,“ selgitas Muuga.

Kõrgeid oskusi näidanud Rasmus õpib teisel kursusel ning jõuab õpingute kõrvalt juba töötada Tartus Raekoja platsil asuvas pubis RP9 kokana. Kõigil maitseküttidel on aga võimalik Rasmuse erimenüüd maitsta 8. novembril Kutsehariduskeskuse pop-up restoranis „Kus suitsu, seal tuld“.

Seekordse võistlusel pidid noorkokad valmistama 2-käigulise piduliku toidukorra. Eelroa kohustuslikuks peatooraineks oli räim ja desserdil muskaatkõrvits, täisterakaer ja õietolm. Rasmus kasutas oma eelroas räime kolmel erineval moel – ta valmistas sidrunimahlas toormarineeritud räime, räimekrõpsu ja suitsutatud räime jäätise. Desserdiks valmistas Rasmus kaeraküpsise põhjal kõrvitsa toorjuustu koogi kõrvitsapüree ja vaarikageeliga, lisaks kõrvitsapaberi õietolmuga.

„Kuna võistlusülesandes ei olnud pearooga vaid eelroog, siis oli väljakutse seda suurem,“ märkis Muuga. Samas võisid võistlejad oma toidukorvi ise kaasa võtta eeldusel, et 80% sellest on kodumaine tooraine ja see, et toorainete valik oli laiem, andis võistlejatele rohkem võimalusi oma ideid ellu viia. Šotlasest peakoka sõnul ootas ta huviga mida põnevat räimest valmistatakse. Üle ootuste oldi väga loovad ja kasutati kohustuslikke toorained oskuslikult ja erinevaid tehnoloogiaid kaasates,“ jagas Õnnela Muuga võistlusmuljeid.

Kutsehariduskeskuse teine võistkond noorkokk Ingelo Raja koos abikokk Liisi Sillamaaga saavutas kokkuvõttes samuti tubli viienda koha. Võistlejaid juhendasid õpetajad Õnnela Muuga, Katrin Jurs ja Kairi Timusk.

Kokku võistles tänavusel noorte kokkade võistlusel 11 tiimi. Esikoht ja “Noorkokk 2018” tiitel läks Roland Visnapuule Tallinna Teeninduskoolist ning 3. koha sai samuti Teeninduskooli õpilane Lilija Vitkovskaja.

 

Lisainfo:
Õnnela Muuga
õpetaja
onnela.muuga@khk.eeMärkad veebilehel vigu?