fbpx

Rätsepad ja õmblejad olid kutsevõistlusel „NobeNõel 2014“ edukad

Reedel, 28. novembril peetud rõivaõmblemise ja rätsepatöö kutsevõistlus “NobeNõel 2014” oli Tartu Kutsehariduskeskuse osalejatele edukas, sest kokku võideti neli auhinnalist kohta.

Rätsepatöö erialal tunnistati parimaks Moonika Marton (RT14), teise koha pälvis Reelika Reino (RT13). Rätsepad pidid vastavalt moejoonisele ja näidisele  õmblema 120 minuti jooksul  pontšo ning kaunistama selle kodutööna valminud või kohapeal valmistatud aksessuaariga. Lisaks tuli neil kodutööna  arvestada etteantud andmete põhjal pontšo omahind.

Rõivaõmblejate eriala võistlustööks oli riidest koti õmblemine. Väljalõigatud detailide ja näidise alusel tuli valmistada kaks ühesugust kotti. Cathreen Selgis (MO12) sai võistluselt hinnalise teise koha, kolmanda koha väärilise tulemuse saavutas Helen Kangro (MO13) ja esikolmikust jäi napilt välja Katrin Ploomipuu (MO13).

Ilu- ja kergetööstuse osakonna juhataja Liivi Lõhmussaare sõnul toimus viimane analoogne kutsevõistlus õmblejatele viimati 2011 aastal. „Tublide pärnakate eestvedamisel on kutsevõistlusega taas algust tehtud, ning see algus oli meie õpilaste jaoks üliedukas,“ kinnitas ta.

Kutsevõistlus „NobeNõel 2015“ toimub Ida- Virumaa Kutsehariduskeskuses.

 

Lisainfo:
Liivi Lõhmussaar
kergetööstuse ja kodu- ning iluteeninduse osakonna juhataja
tel. 73 61 871Märkad veebilehel vigu?