fbpx

Rukkipäevadel võisteldakse fantaasiavõileibade valmistamises

Novembri esimesel nädalal  toimuvad kutsehariduskeskuses toiduainete tehnoloogia osakonna eestvedamisel ülekoolilised rukkipäevad. Kutseõpetaja Gerda Ode sõnul on päevade eesmärgiks nii leiva kui leivavilja väärtustamine ja propageerimine. „Leiba võiks rohkem süüa küll, sest tegu on tervisliku toiduga, kus sees mitmeid vitamiine ja kasulikke kiudaineid,“ kinnitas Ode ja lisas, et just seetõttu on pagarid välja töötanud uue toote rukkijahu-küüslauguküpsise, mida rukkipäevadel maitsta saab.

Teisipäeval, 3. novembril kell 10.15 Kopli konverentsisaalis algaval loengul saabki kuulda rukki kasulikkusest, kui loenguga esineb EMÜ lektor Ellen Pärn.

Kolmapäeval, 4.novembril toimub aga õppegruppide vaheline fantaasiavõileibade konkurss „Rukkivõiku 2015“.  Kuni 3-liikmelistel võistkondadel tuleb valmistada toidukorvis etteantud toorainetest fantaasiaküllane võileib. „Kasutada tuleb kõiki etteantud komponente, kuid mitte midagi omalt poolt juurde lisada ei tohi, nii, et võiku valmistajatel on ühesugused eeldused, vaid fantaasia kasutamine on piiramatu,“ selgitas Ode võistlustingimusi. „Rukkivõiku 2015“ toimub kella 11-12 Kopli konverentsisaali ees. Kell 11 – 13 pakuvad PK13 ja PA13 õpilased degusteerimiseks kooli pagaritöökoja uusi rukkitooteid.

Neljapäeval, 5. novembril saavad õpilased oma teadmised ja õnne proovile panna „Kuldvillaku“ viktoriinis, mis toimub kell 10.15 Kopli konverentsisaalis. Osalema ootame taas 3-liikmelisi võistkondi. Kell 14 – 15 saavad töötajad pagaritöökojas toimuvas töötoas õppida rukkitaignast kaunistuste valmistamist. Töötuba juhendavad Anneli Ummik ja Gerda Ode, ning kavas on küpsetada vahvaid pildiraame.

Palume fantaasialeibade konkursi võistkondadel ja töötoas osalejatel ennast eelregistreerida hiljemalt 23. oktoobriks  gerda.ode@khk.ee, Kuldvillaku viktoriini võistkondade registreerimistähtaeg on 30. oktoober, samuti gerda.ode@khk.ee. Loengusse registreerib gruppe lilia.leiman@khk.ee.

 

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
tel 7361 872Märkad veebilehel vigu?