fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Eile lõppes Tartu Kutsehariduskeskuse esimene ülekooliline ettevõtlusoskuste võistlus ja selgusid parimad tiimid.

Esikoha ja Aasta Tegija 2021 tiitli võitsid Larika Heinmets ja Kairi Nuija. Tulevased raamatupidajad tulid välja ideega luua veebipõhine õpiabi iseseisva õppimisega hätta jäänud õpilastele. Veebituutorite idee oli päevakajaline ning läbimõeldud.

Võistluse teise koha said spaateenindajate võistkond koosseisus Anette Grüner ja Anett Mekk, kes tulid välja ideega pakkuda koolinoortele abi nahaprobleemidega toime tulekuks. Nende pakutud nahahoolduse baaskoolitused aitavad tõsta teadlikkust ja oskusi kuidas aknega toime tulla.

Kolmanda koha pälvisid Terje Noormägi ja Anne Tänav ringmajandusel põhineva ärimudeli eest. Rõivaste ületarbimine jätab maha hulgaliselt tekstiili, mida võiks taaskasutada. Teksade taaskasutuse idee tõi tulevastele raamatupidajatele tunnustuse.

Lisaks kolmele auhinnatud kohale andis žürii välja ka rea eripreemiaid. Carmen Saega ja Liisi Soonvald (AKo20) – ambitsioonikaim, maailma muutev ja keskkonnahoiule suunatud idee – biojäätmed energiaks “Greenenergy”.
Kadi Kard ja Marleene Hõbejärv (RMo19) – Innovaatilisim idee – anduritega telefoniümbris “Casor”, mis teavitab kasutajat objektist liikudes teel ja maastikul.
Mirjam Liblik ja Maarja Maatee (KPKo19) – mahukaima äripotentsiaaliga idee – väikestest sammudest suurte väärtusteni “Sai teeb Pai”.
Katrin Kookla ja Egle Saarepuu (RMo19) – taaskasutusse panustav idee, testitud ärimudeli ja kliendibaasiga “Vanast riidest uus“.
Kadi Länik ja Helena Lesta (RMo19) – parim heategevuslik projekt ÄPP – MOA (Minu Oma Aed), mis pakkus välja žürii liikmeid isiklikult puudutava probleemi lahenduse – oma aias kasvatatud toidu ülekülluse, mida äpi kaudu oleks võimalik lihtsalt ja ajasäästlikult teistele soovijatele jagada.

Kokku võistles ettevõtlusoskuste võistlusel 15 tiimi erinevatelt erialadelt. Võistluse peakorraldaja õpetaja Tiina Aidniku sõnul oli võistluse eesmärgiks toetada ettevõtlikku hoiakut ja edendada ettevõtlusõpet ning võimaldada õpilastel demonstreerida ettevõtlusalaseid teadmisi ja oskusi. Võistluste parimad saavad esindada kooli ka vabariiklikel Noor Meister võistlustel.

Lisainfo
Tiina Aidnik
õpetaja
tiina.aidnik@khk.ee