fbpx

Selgusid omaloomingu konkursi parimad

Kutsehariduskeskuse lõppenud omaloomingukonkursi parimateks tunnistati tunnistati Silja Pääbus, Kristiina Ernits ja Marilin Muoni, eripreemia pälvis Pait-Priit Pettai.

Tegu oli emakeele ainesektsiooni korraldatud esimene õpilaste omaloomingu konkursiga, kuhu oodati  igasuguseid ise loodud tekste – näiteks luuletusi, novelle, jutustusi, laulusõnu või näidendeid. Kokku esitati konkursile 20 tööd 13 autorilt.

Tunnustuse said kõik osalejad, neist parimateks tunnistati Silja Pääbuse, Kristiina Ernitsa ja Marilin Muoni loometööd. Õpetaja Ellen Aunini sõnul ilmestasid võitjate töid kõnekaad teemad ja hea väljendusoskus. Eripreemia pälvis Pait-Priit Pettai, kelle sõnadega laul esitati ka Eesti Laulu konkursile.

10.detsembril šokolaadikohvikus Pierre toimunud kirjanduslikul salongiõhtul esitasid noored autorid oma loomingut ja koos arutleti, kuidas tekib looming ning selle mõju isiksuse arengule. Koos tõdeti, et kõigest võib saada looming, see sõltub vaid tegijast endast ja julguse võtmisest seda teistele näidata. Ellen Aunini sõnul oli see vestlusring hästi inspireeriv ja arendav. „Meie autoreid iseloomustasid väga siirad ja puudutavad teemad ja julgus neid oma loomingus välja tuua, vestlusringis ette lugeda ja arutleda,“ sõnas ta ning avaldas lootust et järgmisel aastal söandaks veelgi enam noori oma töödega üles astuda.

Vestlusringi juhtisid emakeeleõpetajad Kätlin Kask ja Bianka Makoid. Tänu ka headele julgustajatele ja žüriiliikmetele: Kätlin Kask, Marge Kuslap, Bianka Makoid, Tiina Ilus.

 

Lisainfo:
Ellen Aunin
õpetaja
ellen.aunin@khk.ee

 Märkad veebilehel vigu?