fbpx
Leidsid vea?
Tagasi
avatud aknad päis
Kui uksest ei saa, tuleb minna aknast ja sellel aastal täpselt nii ongi.
Tartu Kutsehariduskeskus teeb oma veebiakna päris pärani ja kutsub kõiki sisse kiikama!

AVATUD AKNAD
14. aprillil kell 10 – 14


Tule piilu läbi veebiakna, millised on õppimisvõimalused Eesti mainekaimas kutsekoolis ning leia oma kutse!

Sind ootavad:

 • huvitavad arutelud
 • meisterlikud esinejad
 • põnevad töötoad

Oma kogemusi jagavad tuleviku Meistrid ja juba tuntud tegijad! Mõistagi mahub esinemiste vahele ka üllatusi. Päeva rütmi hoiab oma kogenud kätes muusik, ettevõtja ja isetegija Reigo Ahven.

Avatud Akende stuudioprogramm
algusega kell 10

Registreeri oma osalemine SIIN

Anname ülevaate sellest, mis päeva jooksul juhtuma hakkab ning näitame ette kõik worksup`i keskkonna võimalused. Nii saad võtta üritusest maksimumi. Et päevakavas püsida, oleme appi palunud Eesti esitrummari Reigo Ahvena, kes valdab suurepäraselt rütmi hoidmise kunsti. Peale selle, et Reigo on lahtiste kätega trummar, ei karda ta teinekord ka ise tööriista järele haarata ja käed külge panna.

 

Mis kool on Tartu Kutsehariduskeskus ja mida siin õigupoolest õpetatakse? Mil moel on ühendatud raamatutarkus ja praktiline õpe ning kellele on kutseõpe mõeldud? Vastuse neile küsimustele annab ja õppimisvõimalusi Eesti suurimas kutsekoolis tutvustab tugikeskuse juht Ksenia George.

Kooli astumine ei ole mingi hookuspookus ja tegelikult saab sisse astuda ka kodust lahkumata. Seega, ära lükka avalduse täitmist homse varna, vaid hakka kohe astuma – sisse astuma! Mida Sul selleks vaja teha on, kuidas ja milliseid dokumente esitada ning teistele sisseastumisega seotud korduma kippuvatele küsimustele annab vastuseid kooli turundus- ja kommunikatsioonijuht Kaire Mets.

Kes oskaks koolielust rääkida veel paremini kui õpilased ise? Õpilaste vestlusringis kohtuvad õppijad erinevatelt erialadelt ning jagavad oma kogemusi erialavaliku, õppimise, ühikaelu, praktikavõimaluste ja kõige õpilaselu selle külje osas, mis jääb väljaspoole ainetunde. Sul on võimalus esitada oma küsimusi otse noortele ja saada ausaid vastuseid.

Päev ilma üllatuseta on nagu kringel ilma rosinateta. Ja kringel ilma rosinateta on lihtsalt tavaline sai. Avatud akendel pole aga saiaga midagi pistmist. Ole valmis üllatuma!

Linnalegend räägib sellest, et edasipüüdlikud noored lähevad tingimata keskkooli. Ent kas see ikka on nii? Kust tulevad ettevõtlikud noored ning kuidas ehitada endale päris oskustega ise tulevikku? Ettevõtlikkuse teemadel arutleb ettevõtja ja pikaajaline häkatonide eestvedaja Marek Mühlberg.

Kas elu pärast kutsekooli on võimalik? Selgub, et on. Vilistlaste vestlusringis kohtuvad tänased tuntud tegijad, kes on tuule tiibadesse saanud just siit, Meistrite koolist. Millist nõu nad täna valiku ees seisvatele noortele annavad ning mis on olnud nende endi suurimad õppetunnid? Paneelis osalejatele on võimalus esitada küsimusi.

Tühi Meister (nagu tühi kottki) naljalt püsti ei seisa. Kiire lõunapaus ning seejärel käärime käised üles, et sukelduda isetegemise maailma

Töötoad veebis

algusega kell 12.15 ja kell 13.00

Registreeri oma osalemine SIIN

Kes ütles, et toiduga ei mängita? Toidukooli õpitoas me just nimelt seda teemegi.
Pagarite juhendamisel teeme valmis rukkitaina, voolime sellest efektseid söödavaid kaunistusi ning muudame hariliku leiva hetkega tõeliseks pilgupüüdjaks.
Vajalike töövahendite loetelu saadame osalejatele enne üritust koos osalemislingiga.

Unistad õpingutest IT-akadeemias, ent pole kindel, millise eriala kasuks otsustada? See on õige koht, kus eriala nuusutada ja oma soovides selgust saada.
Tarkvaraarenduse erialal on sisseastumise eelduseks veebikursuse läbimine codeacademy lehel. Uurime, mida ja kuidas seal täpselt õppida ning saame käe valgeks ise ülesandeid lahendades. Nii on pool ettevalmistust IT-akadeemiasse sisseastumiseks tehtud!
NB! Töötuppa on oodatud kõik huvilised, eelnev kokkupuude valdkonnaga ei ole vajalik.
Osalemislingi saadame registreerunutele enne üritust.

Aeg on oma kevadekuulutajad garaažinurgast välja lükata ja töökorda seada! Enne liikluskeerisesse sukeldumist tasub üle vaadata oma kaherattalise tehniline seisukord ning siin tulevad Sulle appi meie tehnikameistrid.
Näitame Sulle, mida ratast hooldades silmas pidada ning õpetame, kuidas sõidu käigus tekkivaid lihtsamaid tõrkeid ise kõrvaldada.
Vajalike töövahendite loetelu saadame osalejatele enne üritust koos osalemislingiga.

Kui Sinu retseptivaramusse on seni kuulunud muna praadimine ja võileiva meisterdamine, siis nüüd on aeg oma köögikunsti lihvida!
Selles üdini praktilises tunnis õpime valmistama maitsvaid ja mahlaseid kananagitsaid, mis viivad keele alla nii suurtel kui väikestel. Ole valmis komplimente vastu võtma!
Vajalike töövahendite loetelu saadame osalejatele enne üritust koos osalemislingiga.

Oled ju küll kuulnud neid kontorimüüte stiilis „sekretäri töö on kohvi keeta“ või „bürootöötajad on parajad paberikoid“? Usu või mitte, ent kaasaegses büroos keedab kohvi hoopis automaat ja koitanud pabereid võib heal juhul leida keldrist.
Kummutame bürootööga kaasnevaid müüte ja heidame valgust ärikooli erialadele.
Osalemislingi saadame registreerunutele enne üritust.

Rullbiskviit – lihtne ja maitsev köögiklassika, mille õnnestumiseks on siiski omad nipid ja trikid.
Rullime rullbiskviidi hingeelu lahti ja seejärel kokku tagasi koos meie kogenud kondiitritega. Praktilisest tunnist saab osaleja endale kaasa toimiva retsepti koos üksikasjaliku töökäiguga.
Vajalike töövahendite loetelu saadame osalejatele enne üritust koos osalemislingiga.

Kutsekooli õppurid ei ole papist. Kahel korral on õnnestunud meie mehhatroonika õpilastel Rakett 69 pardale pääseda ja kõrget lendu teha: kui 7. hooajal maandus Gert Lees koguni saate finaalis, siis sel hooajal üritab vähemalt sama kaugele jõuda Richard Lätt.
Sel korral on kaks raketlast seljad kokku pannud ning kutsuvad Sind oma tehnilisi oskusi proovile panema. Tule ja vaata, milliseid põnevaid ülesandeid neil Sulle varuks on.
Vajalike töövahendite loetelu saadame osalejatele enne üritust koos osalemislingiga. Aga kui tahad aegsasti valmis olla, siis otsi vasktraati, vasknaelu (või -kruve), tsinknaelu (või -kruve), väike led-lambi pirn ja paar sidrunit.

Unistad õpingutest IT-akadeemias, ent pole päris kindel, millise eriala kasuks otsustada? See on õige koht, kus eriala nuusutada ja oma soovides selgust saada.
IT-süsteemide spetsialisti erialal on sisseastumise eelduseks veebikursuse läbimine codeacademy lehel. Uurime, mida ja kuidas seal täpselt õppida ning kütame koodi. Nii saab pool ettevalmistust IT-akadeemiasse sisseastumiseks tehtud!
NB! Töötuppa on oodatud kõik huvilised, eelnev kokkupuude valdkonnaga ei ole vajalik.
Osalemislingi saadame registreerunutele enne üritust.

Ilukoolis on luubi all lokid. Pilkupüüdvate lokisoengute jaoks ei ole alati vaja juuksurisse tormata või ega kasutada riiulitäit lokkimisvahendeid. Sel korral vaatame, milliseid eriilmelisi ja kõigile jõukohaseid lokke saab luua juuksesirgendaja abiga.
Vajalike töövahendite loetelu saadame osalejatele enne üritust koos osalemislingiga.

Kas tuleb tuttav ette – astud poodi mõttega lihtsalt ringi vaadata, aga välja tuled ikka, kilekott näpus. Kuidas nad seda teevad?
Kaubandus on müügilõkse täis ja neid märgata oskavad vaid need, kes on müügikorraldusega kokku puutunud. Ükskõik, kas Sinu soov on ise müügilõkse seada või osata neist kõrvale põigelda – see õpituba annab vajalikud teadmised. Lisaks saab selgeks, mis vahe on müügikorraldajal ja müügiesindajal ning põgusa ülevaate ka teistest ärikooli erialadest. Teeninduse- ja müügikunstist räägib Eesti parima teenindaja tiitliga pärjatud Mai Kastemäe.
Osalemislingi saadame registreerunutele enne üritust.

Maailm on ameteid täis, ainuüksi Tartu Kutsehariduskeskuse lehel on üle 70-ne eriala. Kuidas leida nende hulgast see üks ja ainus?
Karjäärinõustaja töötoas räägime eriala valimisest ja vastame sellega seotud küsimustele ning õpime koostama motivatsioonikirja.
Osalemislingi saadame registreerunutele enne üritust.

Messiala veebis

kell 10.00 – 14.00

Vaata messialal ringi, leia endale olulised teemad, esita küsimusi ja saa kohe vastused.

Sind ootavad kooli õppeosakonnad, kes löövad letti kõik 2021 aastal avanevad erialad ja õppevõimalused. Vaata ja vali ning nopi välja parimad palad!

 • IT-osakond
 • Ilu ja tekstiili osakond
 • Toitlustuse ja turismi osakond
 • Ehituse ja puidu osakond
 • Toiduainete tehnoloogia osakond
 • Tehnika osakond
 • Autoosakond
 • Äri ja kaubanduse osakond

Messi teemalaudades saad otse küsida ja saada vastuseid kooli spetsialistidelt ja nõustajatelt:

 • karjäärinõu ja erialavalik
 • avalduste esitamine ja sisseastumine
 • õpilasesindus
 • majutus ja õpilaskodu
 • toetused õppijatele
 • HEV õppija