Proovi, enne kui valid!

Kas tunned, et Sul on raske valida ja otsustada, millist eriala kutsekoolis õppida?

Võibolla on Sul palju huvisid, kogemusi ja isegi töökogemust ning valida on raske, sest kõik on ühtemoodi põnevad. Teinekord juhtub sedagi, et Sul pole head ettekujutust sellest, mida mõni eriala endast kujutab ning seetõttu kahtled, kas eriala meeldiks ja sobiks.

Kui tundsid ennast ära, siis tea, et nüüd saad enne erialavaliku tegemist veenduda selle eripäras ja endale sobivuses. “Proovi ja vali” päevade raames saad karjäärinõustaja toega välja valida erialad, mis Sulle sobida võiksid ning kutseõpetajate meisterliku juhendamise käigus neid erialasid ka praktiliselt katsetada.

“Proovi ja vali” tegevused kestavad kuni 5 päeva, sõltuvalt Sinu soovidest ja vajadustest. Sul on võimalus osa saada järgmistest tegevustest:

karjäärinõustajaga kohtumine ja tegevusplaani tegemine edasiseks;
isiksuse- ja kutsesobivuse testi tegemine, millele annab põhjalikku tagasisidet karjäärinõustaja;
kuni kahe erialaga praktiline tutvumine. See näeb välja nii, et Sul on võimalus liituda üheks või mitmeks päevaks ennast huvitava eriala praktilisse töösse ja saada kogemus, kuidas käib õpe kutsekoolis (näiteks kui tunned huvi keevituse eriala vastu, veedad päeva koos sama eriala õpilastega ning teed kaasa praktilisi töid kooli töökojas. Sind juhendavad kutseõpetaja ja abistavad kaasõpilased).

“Proovi ja vali” päevade lõpus kohtud taaskord karjäärinõustajaga, et koos praktika käigus saadud kogemusest kokkuvõte teha. Sul on parem arusaam oma valikutest ning oled saanud kogemuse võrra rikkamaks. Ühtlasi saad juba esitada sisseastumisavalduse.

Kui tunned huvi, siis registreeri ennast SIIN

Märkad veebilehel vigu?