fbpx

Spaatlitäis kreemi ja Viipsik alustavad tegevust

Sel sügisel alustab Tartu Kutsehariduskeskuses tegevust kaks õpilasfirmat: Spaatlitäis kreemi ja Viipsik.

ÕF Spaatlitäis kreemi algatasid pagar-kondiitri eriala noored eesmärgiga pakkuda lastepäraseid tellimustorte ja minikooke.

„Sain algse idee tegelikult praktikakohast,“ sõnas õpilasfirma eestvedaja Merilin  Köörna, kelle arvates on laste tellimustordid põnevaks väljakutseks. „Sisu peab olema maitsev ja kvaliteetne ning  kõige enam leiavad meie täidistes kasutust toorjuust ja kohupiim. Väljast katame tordi martsipanikatte või suhkrumassiga ja kaunistame väikeste martsipanikujukestega.“ Õpilasfirma lubab teha ka erikujulisi sünnipäevatorte ning jõuluhooajal on plaanis martsipanist päkapiku- ja jõuluvanakujukesi pakkuda.

Spaatlitais_kreemi

ÕF Spaatlitäis kreemi valmistatud martsipanikujukesed

Kõik tordi- ja koogisoovid saab esitada telefonil 56306897 või otsida üles Facebooki leht Spaatlitäis kreemi.

ÕF Viipsik asutajad on kodumajanduse eriala õppurid Kairi Soo, Kristin Zilinski ja Grete Raaperi, kes soovivad oma oskusi teistega jagada. Nimelt pakub Viipsik käsitöökoolitusi: haapsalu salli või etnograafiliste kudumite koolitust aga ka paberitööd ja karpide valmistamist. Esimene Viipsiku käsitöötuba toimub juba 22. oktoobril, mil osalejateks on Põlvamaa keeleõpetajad. Samuti  saab Viipsiku käe all õppida 25. oktoobril ERKL käsitöökodades.

„ Kutsehariduskeskuses toimuvate käsitöökodade vastu on üllatavalt suur huvi,“ lausus Viipsiku mentor Tuuliku Vuks. „Haapsalu salli käsitöökojas on kõik kohad täis, vaid sokikanna ja dekoratiivpaberist küünlaümbrise ja karbi töötoas on veel üksikuid vabu kohti,“ märkis ta. Viipsikust saab koolitusi ja töötubasid tellida  viipsikkgk@gmail.com või tel 5541728.

Viimastel aastatel pole kutsehariduskeskuses õpilasfirmasid tegutsenud ja seetõttu on juhendaja Ena Drenkhanil heameel tõdeda, et esimeste õpilasfirmade loomine sai alguse õppijate endi initsiatiivist. Tema sõnul õpetatakse kutsehariduskeskuses nii palju praktilisi erialasid, et oskuste ja ideede puudust et tohiks ettevõtlikel noortel tulla.  „Kindlasti ei jää need  õpilasfirmad viimasteks, sest IKT osakonnas on  ettevõtlikkuse projekt lausa õppeprogrammi osa. Asutamisel on kuni seitse IT-valdkonna õpilasfirmat,“ sõnas ta.

Õpilasfirmade tegevus toimub Junior Achievment Eesti programmi alusel.

Aasta 2015 on Tartu Kutsehariduskeskuses kuulutatud ettevõtlikkuse aastaks.

Lisainfo:

Ena Drenkhan,
tel 7361 877Märkad veebilehel vigu?