fbpx

Stiilinädal üllatab moeshow´ga

10.-14. novembrini toimub Tartu Kutsehariduskeskuses juba traditsiooniks kujunenud stiilinädal.

Nädala jooksul on kogu kooliperel võimalus oma  fantaasia  lendu lasta  ning  teemakohase väljanägemisega kõiki üllatada.  Huvijuht  Lilia Leimani sõnul  on stiilinädala eesmärgiks hallid sügispäevad värvikamaks muuta.

Esmaspäev on kuulutatud maskipäevaks ning kooli on oodatud nii mardipäeva kui muude maskeraadide kangelased. Teisipäev on kuulutatud kursuste stiilipäevaks, mil  iga kursus saab ise oma kokkulepitud stiili  esindada – vaja ainult kokku leppida, millist. Ärge unustage teha oma kursuse stiilipilti!

Kolmapäeval muutub kool rahvaste paabeliks, kus võib kohata nii kauboisid, šeike  kui ka hindusid. Neljapäeval on kooli oodatud  retro ja vintage stiili  esindajad  ning erilisse ausse tõusevad vanaemade riidekapid- ja kirstud. Stiilinädal lõpeb reedel suure auhinnasajuga, kus võita võivad kõik, kes on oma originaalse ja stiilse outfiti pildile  püüdnud ja selle  saatnud iluosakonna juhataja Liivi Lõhmussaare e-posti.

Selle aasta stiilinädala muudavad aga eriliseks rätsepatöö õpilased, kes toovad teisipäeval, 11. novembril kell 14.15 Kopli konverentsisaalis lavale moeshow. Kokku näeb nelja  eriilmelist kollektsiooni.

„Teine nahk“  nimeline kollektsioon valmis  kevadel koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooli  tudengitega, kes  disainisid rõivakollektsiooni, mille rätsepatöö õppurid valmis õmblesid. Kollektsiooni „Tromb“ autorid on Sandra Luks ja Kadri-Liis  Koidusaar,  „Vintage tüdrukud“ kollektsiooni autor on Kaari Reimand  ja „Ista tatau“ nimelise kollektsiooni on loonud Kertu Lepasaar. Lisaks toovad rätsepatöö õppurid  rahva ette ka omaloodud ja õmmeldud mantlid.  Iluosakonna juhataja Liivi Lõhmussaare sõnul on tulemas uhke  moeshow, mille nimel töötavad peale rätsepate ja juuksurid, jumestajad, liikumisseadjad ning modellid. „Valime välja ka publiku lemmikkollektsiooni,“ lubas ta.

Lisaks saab stiilinädala raames  kolmapäeval kell 10.15 kuulda moedisainer Kristel Suigussaare  esitlust moeaksessuaaridest ja kindamoest.

Stiilinädala korraldab ilu- ja kergetööstusosakond koos huvijuhiga.

Lisainfo:
Liivi Lõhmussaar
tel 7361 871

 Märkad veebilehel vigu?