fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Reedel peetud Liivimaa kutsekoolide sügismängudel saavutas esikoha Tartu Kutsehariduskeskuse õpilasesinduse koondrühm koosseisus Andri Võsokovski,  Ivo Nurmetelo, Romet Pärn  ja Stanislav Lebedev.

Kutsekoolide sügismängud on tore traditsioon, kus õpilased saavad külastada teisi kutsekoole ning üksteisega mõõtu võtta. Kokku osales seekord kaheksa kooli. Lisaks sügismängud korraldanud Järvamaa Kutsehariduskeskusele võistlesid veel Viljandi Kutseõppekeskus, Tartu Kunstikool, Valgamaa Kutseõppekeskus, Võruma Kutsehariduskeskus, Luua Metsanduskool, Räpina Aianduskool ning Tartu Kutsehariduskeskus.

Mängude kavas oli nii täpsust, kiirust kui ka vaimukust nõudvaid alasid. Näiteks orienteerumismängu kontrollpunktides tuli teha hobuse rangidele aja peale sõlm,  määrata terade järgi viljad,  tunda riike vaatamisväärsusi, söögitoas tuli teha lauakate ja kaunistus ning  tehnikamajas oli vaja viiele poldile leida sobiv seib ja mutter.

Koduseks tööks oli ette valmistada uudiste stiilis kuni 3 minutiline klipp või etteaste.  Kutsehariduskeskuse kodutöö valmimisele panid õla alla Laura- Maria Kiiser, kes tegi  filmi montaaži ja Alvar Rosar, kes tegi laulu, millest uudistesse lõpptulemusena vaid pisike lõik  jäi. Uudiseid saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=6tCu06v1CYs&feature=youtu.be

Üldkokkuvõttes võitis Liivimaa kutsekoolide sügismängud Tartu Kutsehariduskeskus 33 punktiga. Järvamaa Kutsehariduskeskus saavutas teise koha ning kolmandale kohale platseerus Luua Metsanduskool. Sügismängude võiduauhinnaks on rändkarikas, milleks on klaasist põrsas.

Huvijuht Lilia Leimani sõnul oli rebimine üsna tihe.“Esikolmiku punktivahed olid 5 punkti ja järgnesid koolid  vaid 1 punktiste vahedega. Võit on küll magus, aga sellega kaasneb ka kohustus korraldada järgmised Liivimaa kutseõppeasutuste sügispäevad meie koolis,” kinnitas ta.

 

Liivimaa mängud2

Lisainfo:
Lilia Leiman
huvijuht
lilia.leiman@khk.ee