fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Tänavust kooli sünnipäeva aastat tähistab Tartu Kutsehariduskeskus mitmete ettevõtmistega. Üks neist on tuntud telemängu „Rooside sõda“ formaadis peetav turniir, mille käigus 16 kutsehariduskeskuse osakondade-üksuste „perekonda“ oma teadmised proovile panevad.

Õppekorraldusjuht ja üks korraldaja Mariann Karja selgitas, et idee teha sünnipäeva aastal üks viktoriin mis käsitleks kooli ajalugu ja tänapäeva aga üksiti looks võimalusi rohkem koos olla, tuli ainesektsioonide juhtide koosolemiselt. „Sünnipäevadel ju tihti mängitakse ja võisteldakse, sest see ongi üks tore meelelahutuse viis,“ selgitas ta.

Rooside sõja küsimused mõtlesid välja sotsiaalainete ja eesti keele õpetajad ning 100 vastuse saamiseks kulus ainult 26 tundi. Paaridesse on loositud ka 16 võistkonda ning mäng toimub üldiselt tuntud teleformaadi reeglite kohaselt. Vastamisi on 2 neljaliikmelist võistkonda (ehk perekonda), kusjuures igas peres peab ole 2 töötajat ja 2 õpilast.

Esimesed mängud peetakse maha 15. ja 16. veebruaril.

  1. veebruaril ootame ruumi C202 mängima:

kell 14.15              I mäng            Ehitus/Puit vs Põllu õpilaskodu
kell 14.45              II mäng           Ärindus/Kaubandus vs Kopli õpilaskodu
kell 15.15              III mäng          Juhtkond vs Haldusosakond
kell 15.45              IV mäng          Tugikeskus vs Koolitus/Nõustamiskeskus

  1. veebruaril ootame ruumi C202 mängima:

kell 14.15             V mäng          Toiduainete tehnoloogia vs Õpilasesindus
kell 14.45             VI mäng          IKT osakond vs Tehnikavaldkond
kell 15.15             VII mäng         Majutus/toitlustusosakond vs Iluosakond
kell 15.45             VIII mäng        Turismiosakond vs Vilistlastest õpetajad

Perekonnad peavad arvama küsimustele antud vastuseid. Õigeks loetakse need vastused, mis ühtivad vastanute arvamusega.  Mängu võidab perekond, kellel on mängu lõpuks suurem punktisumma.

Turniir peetakse nn “väljalangemissüsteemis”, st võitja perekond liigub edasi järgmisesse vooru, mängus teiseks jäänud perekonda ootavad aplaus ja soojad käepigistused. Mänguvoore on neli ja veebruaris edasi pääsenud  perekonnad jätkavad järgmises voorus märtsikuus. Superfinaal toimub aga 19. mail toimuval konverentsil.

Rooside sõda filmitakse ja kantakse üle kooli sise-TV ja YouTube´is „Pidasime paremaks kasutada moodsat tehnoloogiat ning turniiri üle kanda, nii, et  sellel päeval võib vaadata televiisorist või arvutist ülekannet. Soojalt soovitan,“  ütles Karja.

Rooside sõja turniiri korraldusmeeskonda kuuluvad veel Aivar Lippmaa, Liivi Albre ja Katrin Põhako.

Kooli sünnipäeva aastat tähistavate ettevõtmiste plaani saab vaadata SIIT.

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorraldusjuht
mariann.karja@khk.ee