fbpx

Taas on populaarseim spaateenindaja eriala

Tartu Kutsehariduskeskuse suvine vastuvõtuperiood on jõudnud lõpusirgele. Taas on õppijate seas populaarseim spaateenindaja eriala, kus juba praegu on kolm kandidaati õppekohale, ka juuksuri erialale on laekunud ootuspäraselt suur hulk avaldusi.

Tänavuse vastuvõtu sisseastumiskonkursi edetabelis on keskhariduse baasil erialadest veel ärikorraldaja, raamatupidaja ning noorem tarkvaraarendaja ametid. „Ilu, ärinduse ja IT erialade populaarsus on ootuspärane, kuid rõõmustav on see, et tehnoloogia valdkonna erialade nagu näiteks CNC-töötlemiskeskuse operaatori ja mehhatroonika õppimise vastu on huvi kasvav,“ sõnas õppekorralduse juht Mariann Karja.

Põhihariduse baasil erialadele algas vastuvõtt juba kevadisel koolivaheajal ning paljud noored on juba oma unistuste erialale vastu võetud. Näiteks IT-süsteemide nooremspetsialisti õppekohad komplekteeriti juba kevadel ning sinna täiendavalt avaldusi enam vastu ei võeta. „Küll aga saab kõigi teiste erialade vabadele õppekohtadele sisse astuda,“ kinnitas Mariann Karja. Enim avaldusi on laekunud praeguseks ehitusviimistluse erialale ja elav huvi on ka koka ameti vastu.

Tartu Kutsehariduskeskuse on üles leidnud ka need, kel esimene õppimise ring juba mõnda aega tagasi läbitud. „Vanus ei ole takistuseks ning töötamist ja õppimist saab ühitada küll. Ametioskusi saab omandada paljudel juhtudel ka sessioonõppes, mis tähendab, et akadeemilised õppetunnid ja koolipraktika on koondatud sessioonidesse – koolis tuleb käia kas mõne päeva nädalas või umbes nädalase sessi kuus, “ julgustas Karja täiskasvanud õppijaid. Lisaks on võimalik oma varasemaid õpinguid ja töökogemust üle kanda, samuti saab taodelda individuaalset õppetöö graafikut. „Õppida pole kunagi hilja ning ka täiskasvanutele on kutsekoolis õppimine tasuta,“ lisas Karja.

Dokumente saab esitada igal tööpäeval kella 9.00 – 15.00 või elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas veel kuni 31. juulini. Lisainfot saab khk.ee/vastuvott

Lisainfo:
Mariann Karja
õppekorralduse juht
Tel 7361870Märkad veebilehel vigu?