fbpx

Tähistame kodanikupäeva!

26.novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva. Käesoleva aasta kodanikupäeva läbivaks teemaks on „Kodanik ja raha“. Mitte niivõrd see raha, mis on iga kodaniku (ja mittekodaniku pangaarvel), vaid see raha, mida ühiskond kasutab avalike ülesannete lahendamiseks.

„Traditsiooniliselt oleme kodanikupäeva oma koolis tähistanud väärika külalise avaliku loenguga. Külaline tuleb ka tänavu, lisaks tahavad sotsiaalainete ja tugiainete ainesektsiooni õpetajad pakkuda õpilastele ja õpetajatele võimalust rahateemalisi väljapanekuid vaadata,“ tutvustas kodanikupäeva korraldaja Aivar Lippmaa.

Tartu Kutsehariduskeskuse konverentsisaalis esineb 26. novembril kell 10.15 temaatilise avaliku loenguga Tartu Linnavolikogu liige Gea Kangilaski.  Ta on tuntust kogunud eelkõige Tartu kaasava eelarve eestkõnelejana ja tema loengu läbivaks motiiviks on „kodaniku ja avaliku raha suhted ja kodanikuaktiivsuse roll selles“. Juttu tuleb ka hetkel aktuaalsest Tartu kesklinna tulevikust: mida ja kuhu ehitada, või siis mitte.

Kodanikupäeval avame Kopli B korpuse fuajees Eesti Panga rändnäitused. „Eesti raha margast euroni” annab ülevaate Eestis alates 1918. aastast käibinud ametlikest maksevahenditest: margast, mis tähistas meie iseolemise algust; kroonist, mis oli käibel kuni 1940. aastani; teisest kroonist, mis võeti kasutusele 1992. aastal; ning eurost, mida kasutame praegu.

Näitus „Eurosüsteem” annab ülevaate, millised on ühe euroala keskpanga ülesanded. Ühtlasi tutvustab see põhjalikult europangatähti ja nende turvaelemente ning euromüntide rahvuslikke külgi. Näitusega tähistatakse ka  uue kujundusega 20-eurose rahatähe ringlusesselaskmist.

 

Lisainfo:
Aivar Lippmaa
õpetaja, sotsiaalainete ainesektsiooni juht
tel. 7361840Märkad veebilehel vigu?