fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Tartu Kutsehariduskeskus kutsub neljapäeval, 17. oktoobril kõiki huvilisi Oskuste ÖÖ-le, kus on rohkelt melu ja muusikat, ise meisterdamise ning uute teadmiste-oskuste omandamise võimalusi.

Oskuste ÖÖ korraldaja Kaire Metsa sõnul tähistatakse üritusega üle-euroopalist oskuste nädalat ning pööratakse tähelepanu oskustele ja annetele. „Loomulikult ei kujutaks keegi ette elu ilma oskusteta ning isetegemise rõõmuta – see on elu osa. Oma mitmekesises Oskuste ÖÖ programmis tahame oskusi veelgi väärtustada ja kutsuda noori, peresid ja täiskasvanuid kooli põnevatest ja praktilistest tegevustest  osa saama,“ rääkis Mets.

Kutsehariduskeskus avab oma Kopli tänava õppekorpuse uksed huvilistele kell 17-21. Näha saab põnevat lavakava, kus meeleolu loob muusik Lauri Pihlap, põnevust loob teadusteater KVARK ja Siim Koppeli handpantrummishow. Lisaks näeb laval showbaarmeni trikke, Annika Kiidroni loodud meeste moekollektsiooni ja kutsehariduskeskuse õpilaste fantaasiarikast moe- ja soengushowd, tehakse tossavat jäätist ning esineb kooli rahvatantsurühm Triskel ja bänd Party in Patric’s Pants.

Kokku toimub Oskuste ÖÖ-l 14 erinevat meistriklassi, kus saab omandada mõne uue oskuse või teadmise. Tasuta meistriklassis osalemiseks on vaja end eelnevalt registreerida ja praeguseks on enamik kohti klassides broneeritud. Kindlasti saab aga tulla kohtuma youtuber Martti Hallikuga või õppida mõned harjutused kontoris võimlemiseks.

Nii suurtele kui väikestele huvilistele on avatud meisterdamise hoov, kus saab ise valmistada helkurehteid, teha puutööd, meisterdada klotsidest fantaasialoomi, küpsetada vahvleid ja võistelda elektritriatlonil. Süüa pakub pop-up kohvik „Jalutuskäik metsas“, mis seekord pakub veganmenüüd. Avatud on ka pagari- ja kulinaariatoodete müügilett.

Oskuste ÖÖ-l pakutakse ka tasuta teenuseid. Iluerialade õpilased teevad õppesalongis punusoenguid ning kätekoorimist- ja massaaži. Autoremondi eriala õpilased reguleerivad autotulesid.

Lisaks kutsehariduskeskusele on tehnikahuvilistel võimalik osaleda ka SPARK Makerlab’i töötubades. Sinna on oodatud eelkõige tehnikahuvilised, sest käed saab külge panna nii elektri- kui elektroonika alastes tegevustes, saab proovida keevitussimulaatoril keevitamist ja mini-tööstusliinide programmeerimist.  Kogu Oskuste ÖÖ programm on näha SIIT

Euroopa oskuste nädalat peetakse juba neljandat aastat ning sellega on ühinenud paljud kutsekoolid üle Eesti.

Lisainfo:
Kaire Mets
turundus- ja kommunikatsioonijuht
kaire.mets@khk.ee