fbpx

Talent Plastics stipendiumi pälvis Rainis Kadak

Eelmisel nädalal kuulutati välja AS Talent Plastics stipendiaat, kelleks tänavu osutus mehhatroonika 2.kursuse õppur Rainis Kadak.

Vastne stipendiaat on Tartu noormees, kes peale gümnaasiumi lõpetamist õppis aasta ülikoolis küberfüüsikalist süsteemitehnikat, mis tegeleb muuhulgas tulevikutehnoloogiatega nagu isesõitvad autod ja droonid, kuid siis otsustas kõrgkooli kutsekooli vastu vahetada. “Otsustasin, et tulen kutsehariduskeskusse kus saan praktilisi teadmisi ja oskusi,” nentis ta.

Mehhatroonika eriala õppijana on ta näidanud sügavat huvi valdkonna vastu, samuti saanud praktilise kogemuse ettevõttes. “Olin Kroonpressis praktikal ja sain teada kuidas mehhatrooniku argipäev tööstuses välja näeb,” ütles Kadak ja selgitas, et seal on nii mehhaanikat, elektroonikat, programmeerimist, mistõttu töö on vaheldusrikas ja kunagi ei hakka igav.

Peale hea õppeedukuse ning kõrgete erialaste teadmiste tõusis Rainis Kadak esile ka seetõttu, et plaanib peale kutsehariduskeskuse lõpetamist Tallinna Tehnikaülikoolis mehhatroonikat edasi õppida. “Tahan õppima minna ja õppida just hooneautomaatikat ning tulevikus tahan selles valdkonnas ka oma ettevõtte luua,” märkis ta. “Aastal 2021 peab iga uus hoone olema liginullenergia māja, mistõttu on vaja neid, kes automaatikasüsteeme seadistaks ja hooldaks.”

AS Talent Plastics stipendium on ühekordne, 1000 EUR väärtuses ning Rainis kavatseb selle eest soetada muuhulgas tööriistu, joote- ja mõõteseadmeid.

Lisainfo:
Ülo Ramp
Tehnikaosakonna juht
ylo.ramp@khk.eeMärkad veebilehel vigu?