fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Kutsehariduskeskuse talvine sisseastumine on avatud kuni 18. jaanuarini 2019 – see on hilisem päev sisseastumisavalduste esitamiseks.

Talvistele alustajatele on valikus 20 eriala. Õppida saab näiteks rätsepaks, kosmeetikuks, majutuskorraldajaks, giidiks, kondiitriks, kelneriks, plaatijaks, CNC-pingi operaatoriks, keevitajaks ning mitmel metallitöö erialal. Juba erialast tööd tegevad ning enesetäiendusest huvitatud inimesi ootame samuti kooli. Näiteks saab end täiendada autodiagnostika ja autokeretehnika vallas, spetsialiseeruda rätsep-stilisti või toitlustuskorralduse erialal. Töökohapõhises õppes on aga avatud mehhatroonika ja sisetööde elektriku erialad.

Enamik õpingutest toimuvad sessioon- või töökohapõhises õppes, mis tähendab õppijale suuremat paindlikkust ning võimalust töö kõrvalt õppida. Karjäärinõustaja Helen Johansoni sõnul on täiskasvanud õppijate arv tõusuteel ning uute oskuste omandamine või enesetäiendamine kasvav. „Kui on huvi õppida, siis võib alati karjäärinõustaja poole pöörduda, et erialade ja õppevormide vahel parimat valikut teha,“ julgustas ta. “Lisaks saavad täiskasvanud varasemaid õpinguid ja töökogemust üle kanda.”

Praeguseks on kutsehariduskeskusesse laekunud peaaegu sadakond sooviavaldust Populaarseim erialadest on kosmeetik, kuhu on juba praegu rohkem soovijaid, kui õppekohti. Teistest enam on huvi ka rätsep-stilisti, plaatija ja mootorsõidukidiagnostiku õpingute vastu. „Aega oma valikuid teha ja dokumente tuua on kuni 18. jaanuarini,“ kinnitas Helen Johanson.

Sisseastumisavaldusi saab esitada elektroonselt e-vastuvõtu keskkonnas või tulla Tartu Kutsehariduskeskuse peamajja Kopli tn 1, tööpäeviti kella 9.00 – 15.00. Lisainfot saab tel 7361 863 või 7361 859, või e-postitsi helen.johanson@khk.ee

Vaata lähemalt: www.khk.ee/sisseastumine 

Lisainfo:
Kaire Mets
turundusjuht
kaire.mets@khk.ee