fbpx

Täna lõpetab kooli ligi 800 noort kutsespetsialisti

Täna, 19. juunil lõpetab Tartu Kutsehariduskeskuse suvine lend noori meistreid, kui Vanemuise kontserdisaalis toimuvatel aktustel saavad lõputunnistuse 781 kutsespetsialisti.

„Näeme, et kutseoskused on hinnas ja neid, kes oma esimeseks või teiseks hariduseks valivad mõne praktilise eriala on aina enam,“ selgitas direktor Andrus Mõttus, kelle sõnul on kutseoskused kõige kindlam ja kiirem tee tööturule.

Teiste seas lõpetavad kutsehariduskeskuse AEHT rahvusvahelise võistluse ja “Noor Meister 2017” medalist, restoraniteenindaja Liina Suur; “Noor Meister 2017” medalistid keevitaja Termet Ploovits, tisler Hans Hendrik Mikk, keskkonnatehnika lukksepp Siim Lepik, juuksrur Marja-Liisa Drenkhan, raamatupidaja Katti Rüütman ning pagar-kondiitri erialal mitmetel võistlustel edukalt esinenud Nele Linde ja Karoline Liiv. Aktiivse koolivälise tegevuse, spordi või kutsealaste saavutuste eest tunnustab kool kokku 122 lõpetajat.

Lõpetajatest 301 on läbinud kutsekeskharidusõppe ning saanud koolist nii keskhariduse kui ka kutseoskused. Kiitusega, see tähendab vaid viitega lõputunnistuse saavad neist 29. Kõik kiituskirjaga lõpetanud on oodatud ka president Kersti Kaljulaidi vastuvõtule.

Rekreatsioonikorralduse vastne lõpetaja Triin Lõhmus on üks neist, kel juba erialane töö leitud on. „Täpselt lõpetamise ajaga klappis tagurpidi maja meeskonna värbamine ja nii saingi Eesti esimese tagurpidi maja juhataja-administraatori ülesandeid täitma. Kuigi avamiseni läheb veel aega, on tegemist palju,“ rääkis Triin Lõhmus. „Kindlasti andis kool lisaks teadmistele ja oskustele juurde enesekindlust – vähemasti tead nüüd, mida oskad,“ märkis ta.

Lõpetaja Mari Leen Rosenberg toob esile kooliajal saadud kogemusi ja praktikavõimalusi. „Juba ainuüksi kooli Flashmobi korraldamine või 10 nädala pikkune praktika Kanaari saartel on andnud nii väärtusliku kogemuste pagasi, et nüüd Investeerimisklubi turundusspetsialistina ürituste korraldamine muret ei valmista. Tunnen, et sellest on olnud nii palju kasu,“ rääkis ta. Küll aga peab vastne lõpetaja plaani ka edasi õppida. „Vaatan, mis oskusi veel vaja läheb ja edasiõppimine on kindlasti plaanis,“ kinnitas Mari Leen.

Tartu Kutsehariduskeskuse lõpuaktused peetakse Vanemuise kontserdimajas. Kell 10.00 algab  tehnikavaldkonna, ärinduse ja kaubanduse ning IKT osakonna aktus.

Kell 14.00 algaval aktusel antakse tunnistused kätte turismi-, majutus- ja toitlustus- ning toiduainete tehnoloogia osakonna lõpetajatele.
Kell 17.00 algab aktus ehitus-ja puiduosakonna ning, kergetööstuse, kodu- ning iluteeninduse osakonna lõpetajatele.Märkad veebilehel vigu?