fbpx
Leidsid vea?
Tagasi

Möödunud aasta lõpul läbisid esimesed 12 tudengit kutsehariduskeskuses võrguseadmeid tootva rahvusvahelise ettevõtte Allied Telesis´e koolituse ning sooritasid Eestis esimestena vastava sertifikaadieksami. Nüüd on eksamisirgel juba teine grupp tudengeid.

Tegu on Tartu Kutsehariduskeskuse ja Allied Telesis koostöö algusega, mis võimaldab IT-süsteemide nooremspetsialistide ja süsteemiadministraatorite õpet kaasajastada ja rahvusvahelisemaks muuta. Kutsehariduskeskuse IT-juhi Silver Püvi sõnul on võrguseadmeid tootvate firmade seadmetel tehnilisi eripärasid ja nüansse, ning nende tundmist tõendavad reeglina sertifikaadid. „Allied Telesis pakub koolitusmaterjale ning toob kohale oma ala eksperdid, et sertifitseeritud õpetajad oleksid parimal viisil koolitatud ning suudaksid oma igapäevase õppetöö raames pakkuda ka tudengitele Allied Telesis´e platvormide ja võrguseadmete tundmise ja seadistamise oskusi.  Vastava eksami sooritaja saab tootja sertifikaadi, mis on rahvusvaheline ning avab tööpakkujate uksi üle maailma. Pürgime ka Pearson VUE eksamikeskuseks,“ selgitas Püvi.

„Oleme väga uhked ja õnnelikud, et teeme koostööd Tartu Kutsehariduskeskusega,“ ütles Allied Telesis´e Euroopa teenindus- ja tugidirektor Pero Koruga. “Koos kutsehariduskeskusega loodud programm näitab, et Allied Telesisel on väärtusi, mida pakkuda Eesti võrguspetsialistide tulevastele põlvedele,“ lisas ta.

Allied Telesis on 1987 aastat asutatud firma, mis on kasvanud globaalseks andmesidevõrkude infrastruktuuri lahendusi pakkuvaks ettevõtteks, millel on arenduskeskused 9 riigis Euroopas, Aasias ja Ameerikas ning üle 1800 töötaja. Firma pakub usaldusväärseid audio-, video ning interneti andmeside lahendusi globaalsetel turgudel. Ettevõttest lähemalt: alliedtelesis.com.

Lisainfo:
Silver Püvi
Tartu Kutsehariduskeskuse IT-juht
Silver.pyvi@khk.ee

Jonas Nyström
Allied Telesis Põhjamaade vanemhaldur
jonas_nystrom@alliedtelesis.com