fbpx

Tartu Kutsehariduskeskus sai Oracle partnerkooliks

Tartu Kutsehariduskeskus saab tulevikus pakkuda veel paremat IT alast väljaõpet, sest  sai Oracle Academic Initiative liikmeks.

Huvi koostööd teha on kahtlematult kahepoolne tõdes Oracle tugiteenuste direktor Ants Urvak. „Me oleme kindlad, et meie tooted on maailma parimad. Enamgi veel, soovime anda endast parima, et koolid oleksid valmis Oracle baasil õpetama ja et noored õppurid tunneks meie tooted, nagu näiteks andmebaaside tarkvara või Java programmeerimiskeelt, ning tahaks neid kasutada,“ märkis ta. Just seetõttu on Oracle loonud oma akadeemilise algatuse, mille kaudu toetatakse partnerkoole, antakse kasutajaõigusi  Oracle tarkvarale, erinevaid koolitusmaterjale ning koolitusi eelkõige õpetajatele.

Tänu partnerlusele on Tartu Kutsehariduskeskuses tulemas spetsiaalne koolitus, mille läbinud õpetajad suudavad Oracle andmebaaside või programmeerimise alaseid teadmisi paremini edasi anda. Kutsehariduskeskuse IT juht Silver Püvi sõnul on koostöö äärmiselt vajalik ning võimaldab IT-akadeemia programmi raames alustava tarkvara arendajate õpet igati kaasaegsel ja kõrgel tasemel pakkuda. „Näiteks Java programmeerimiskeelt kasutatakse umbes 3 miljardis seadmes alates rösteritest ja mobiiltelefonidest  kuni kosmosetehnoloogiani, ehk seadmetes, mis on internetis. Seega on tulevastele tarkvaraarendajatele väga oluline seda keelt vallata,“ lisas ta.

IT-akadeemia raames pakutav  uus tarkvaraarendaja eriala  liidab praktilise tarkvara arenduse oskused ja tugeva üldainete baasi terviklikuks 4-aastaseks õppekavaks ning valmistab ette tarkvaraarenduse spetsialiste, kes vastaksid nii ettevõtete ootustele või jätkaksid õpinguid kõrgemal tasemel. Sisseastumine uuele erialale kestab kuni 2. augustini.

Lisainfo:
Silver Püvi
IT-teenistuse juht
silver.puvi@khk.eeMärkad veebilehel vigu?