fbpx

Tartu Kutsehariduskeskus pälvis Erasmus+ õpirände harta

Täna, 20. septembril toimunud Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu seminaril andis SA Archimedes Tartu Kutsehariduskeskusele üle Erasmus+ kutsehariduse õpirände harta.

Kutsehariduse õpirände hartaga akrediteeritakse ja tunnustatakse koole, kes on olnud edukad kutseharidusvaldkonnas kvaliteetse õpirände pakkumises ja julgustatakse neid edasi arendama oma rahvusvahelise koostöö strateegiaid. Harta võimaldab koolidel lihtsustada õpirändetoetuse taotlemist ja aruandlust.

Tartu Kutsehariduskeskuse õppekorralduse juhi Mariann Karja sõnul tähendab harta seda, et kool saab õpilaste ja õpetajate välispraktika projektideks toetust lihtsamal ja lahkemini. „Samas on tegu ka senise töö kvaliteedi tunnustamisega, mille üle oleme samuti hästi uhked,“ lisas ta. Näiteks on Tartu Kutsehariduskeskus rakendanud välispraktika jooksul omandatud oskuste ja kogemuste hindamise rahvusvahelise ECVET süsteemi. „Peame ECVETi rakendamise kogemust enda tugevuseks,“ selgitas ta.

Lisaks Tartu Kutsehariduskeskusele pälvisid tänavu õpirände harta veel Kuressaare Ametikool ja Haapsalu Kutsehariduskeskus.

20160920_154307
Lisainfo:
Mariann Karja
Õppekorralduse juht
tel 7361 870Märkad veebilehel vigu?